Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

3 posters

Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Katniss Wed 14 Dec 2011 - 8:40

Pas marrëveshjes mes Serbisë dhe Maqedonisë për lëvizjen e qytetarëve të këtyre dy shteteve vetëm me letërnjoftime biometrike, një marrëveshje e njëjtë Maqedonia sot ka nënshkruar edhe me Shqipërinë, raporton Alsat-M.
Qytetarët e Maqedonisë dhe Shqipërisë shumë shpejtë do të mund të lëvizin vetëm me letërnjoftime biometrike. Marrëveshja mes dy shteteve parasheh që t’u mundësohet qytetarëve të dy shteteve të hyjnë, të dalin, të kalojnë transit dhe të qëndrojnë në shtetet përkatëse në periudhë për tre muaj në çdo gjashtë muaj, duke përfshirë ditën e hyrjes në shtet.
Marrëveshjen për lëvizjen e qytetarëve të dy shteteve e nënshkruan shefat e diplomacive të Shqipërisë Edmond Haxhinasto dhe ai i Maqedonisë Nikolla Poposki në Tiranë në margjinat e takimit të Komisionit të partnerëve të vendeve anëtare të Kartës për partneritet midis Maqedonisë, Shqipërisë, Kroacisë, Malit të ZI, Bosnjë e Hercegovinës dhe SHBA-së. Marrëveshja e cila lejon kalimin e kufijve vetëm me letërnjoftime, pritet që të kalojë për ratifikim në parlamentet e dy shteteve Shqipërisë dhe Maqedonisë. Ndërkohë që për ratifikim është duke pritur edhe marrëveshja tjetër mes Maqedonisë dhe Serbisë /Alsat-M.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Re: Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 14 Dec 2011 - 8:53

Mesa di une meqense jam nga Pg ,kisha degjuar se per qytetaret e qytetit te Pg vlente kjo gje pra mund te hynim e te dilnim vetem me leter njoftim e ka kohe qe eshte bere nje marreveshje e tille por nuk vlente per ter Shqiperine..Urime pra e na afrofte me afer te dy popujt meqense u hap rruga tash..
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Re: Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Durrsaku Wed 14 Dec 2011 - 8:55

e ca do me thone ti anna qe une nuk shkoj dot ne maqedoni pa pashaporte pune e madhe rrij ne pogradec une
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Re: Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Katniss Wed 14 Dec 2011 - 9:01

Oj Anna, shqiptaret e Maqedonise, qofte me passaporte, apo leter njoftimi, gjithmon kane vizituar Shqiperine.Kjo risi eshte vetem nje lehtesim, asgje me teper. Mos harro se nje pjese e popullit shqiptar eshte nga kjo ane. Shiptaret e Shqiperise, cdo fundjave jane ketu.
Sa per ate popullin tjeter qe permend ti,pse do ti afrosh sllavet me shqiptaret ?? Sidoqofte , eshte mision i pamundur...
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Re: Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 14 Dec 2011 - 9:10

Calliope shkruajti:Oj Anna, shqiptaret e Maqedonise, qofte me passaporte, apo leter njoftimi, gjithmon kane vizituar Shqiperine.Kjo risi eshte vetem nje lehtesim, asgje me teper. Mos harro se nje pjese e popullit shqiptar eshte nga kjo ane. Shiptaret e Shqiperise, cdo fundjave jane ketu.
Sa per ate popullin tjeter qe permend ti,pse do ti afrosh sllavet me shqiptaret ?? Sidoqofte , eshte mision i pamundur...

Mire e the per Shqiptaret e Maqedonise e di une por per ne jo nuk mund te kalonim,vetem ne raste festash mbaj mend na hapnin kufijte e kalonim....Gjithcka eshte e mundur nese kemi vullnetin e deshiren e dy anshme,kete e theksova se jam pro paqes....

Durresi eja ti po kaloj kufirin une...cak e sme kap dot ble (tongueout)
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Re: Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Durrsaku Wed 14 Dec 2011 - 9:16

kaloje kufirin ti po kam dhe pashaporte me vete une Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike 51319
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Re: Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Katniss Wed 14 Dec 2011 - 9:18

Perveq miqesi diplomatike, miqesi tjeter sdo kete...
Kete lehtesim te kalimit , shihe vetem nga ky aspekt : kontriubuim ne turizmin e te dyja shteteve,dhe zhvillim te sipermarrjes. Asgje tjeter.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Re: Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 14 Dec 2011 - 9:25

Calliope shkruajti:Perveq miqesi diplomatike, miqesi tjeter sdo kete...
Kete lehtesim te kalimit , shihe vetem nga ky aspekt : kontriubuim ne turizmin e te dyja shteteve,dhe zhvillim te sipermarrjes. Asgje tjeter.

Do marrim pak nga te gjitha te dyja palet qofte e miqesi diplomatike por qe qellimi e synimi esht i njejti...Mos me impononi dicka qe mendoni e besoni ju e respektoj mendimin por s'jam dakort e nuk mund ta shoh vetem ashtu,kam horizontet e mia e shikoj drejt tyre...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Re: Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Katniss Wed 14 Dec 2011 - 9:41

Mire ben Anna, por nuk quhet imponim, quhet debatim.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Re: Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 14 Dec 2011 - 10:02

Menyra se si ishit shprehur ishte e prere dhe si urdher ndaj dhe thash "imponim" pa asnje qellim,Sa per debat per kete eshte forumi,te ndajme mendime e te debatojme me njeri tjetrin aq me mire kur keto debate jane fryt dhenese e mesojme dicka nga ato qe themi te gjithe...Klm Calliope
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Re: Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Katniss Wed 14 Dec 2011 - 10:09

Aииå shkruajti:Menyra se si ishit shprehur ishte e prere dhe si urdher ndaj dhe thash "imponim" pa asnje qellim,Sa per debat per kete eshte forumi,te ndajme mendime e te debatojme me njeri tjetrin aq me mire kur keto debate jane fryt dhenese e mesojme dicka nga ato qe themi te gjithe...Klm Calliope

Une te jap kotraargument, dhe nese kam argumentin me te besueshem se tendin, atehere une kam perparsi tek ai debat konkret.Jane rregulla te thjeshta Ana keto. Nese ti nuk i shqyrton edhe argumentet e te tjereve, nuk mund te vleresosh saktesine dhe transparencen e argumenteve tua, dhe sa te fuqishme duhet te jene ate. Dhe nuk jemi duke dikutuar teme filozofike, por shoqerore. Jo cdo argument eshte valid.
Mos e merr personale Ana.Mos mendo se nuk respektoj ate qe thua.

Flm, klm dhe ti.
-------------------------

Debati te ben mendjen me te hapur, por debatit nuk duhet ti kesh frike.Mbroni fjalet tuaja me argumente.
-------------

Per te mos dal nga tema,

E permbaj ate qe thash tek posti me larte.


Edituar për herë të fundit nga Calliope në Wed 14 Dec 2011 - 10:19, edituar 1 herë gjithsej
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Re: Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 14 Dec 2011 - 10:18

Calliope nuk po flet kush filozofira ketu e aq me pak une qe as jam e as hiqem per e tille,sdi cfare keni kuptuar ju...! Besoj isha e qarte ndoshta ndodhi keqkuptim fjalesh,nuk kam dicka me ju e as ju njoh qe ta marr personalisht por thjesht thash ate qe lexova e si e kuptova une..S'ka dicka filozofike ketu e as ndonje kuptim tjeter qe mund ti jap dikush,,Thjesht nje sqarim mes nesh..

Sa per temen jam shprehur me siper rreth saj...flm
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Re: Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Katniss Wed 14 Dec 2011 - 10:21

Aииå shkruajti:Calliope nuk po flet kush filozofira ketu e aq me pak une qe as jam e as hiqem per e tille,sdi cfare keni kuptuar ju...! Besoj isha e qarte ndoshta ndodhi keqkuptim fjalesh,nuk kam dicka me ju e as ju njoh qe ta marr personalisht por thjesht thash ate qe lexova e si e kuptova une..S'ka dicka filozofike ketu e as ndonje kuptim tjeter qe mund ti jap dikush,,Thjesht nje sqarim mes nesh..

Sa per temen jam shprehur me siper rreth saj...flm

Nuk me paske kuptuar cka doja te thoja.

Sidoqofte, e mbyllim ketu, se ska fryt.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike Empty Re: Shqipëri – Maqedoni vetëm me letërnjoftime biometrike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi