Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Adelina këngë Lorik Canës? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Adelina këngë Lorik Canës? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adelina këngë Lorik Canës?

2 posters

Shko poshtë

Adelina këngë Lorik Canës? Empty Adelina këngë Lorik Canës?

Mesazh nga Binni Mon 26 Sep 2011 - 9:56

Adelina këngë Lorik Canës? F.0925113221745_m

Adelina Tahiri raportohet se këngën e fundit, me të cilën merr pjesë në festivalin “Kënga Magjike”, ia ka kushtuar ish-të dashurit të saj të përfolur, Lorik Canës.
Siç shkruan Panorama, fabula e këngës përshkruan një lidhje e cila nuk mund të finalizohet edhe pse është bërë gjithçka për të. Po sipas kësaj gazete, kënga titullohet “Ti mos u kthe…” dhe është e frymëzuar nga lidhja e dashurisë së këngëtares me futbollistin e njohur Lorik Cana.

Pasi përfundoi gjithçka mes tyre, thuhet se Loriku i ka kërkuar asaj të vazhdojnë shoqërinë vetëm si shokë, por këngëtarja nuk e ka pranuar këtë, madje nga tekstshkruesi ka kërkuar që të gjithë historinë ta përshkruajë ashtu siç ka ndodhur, në vargjet e këngës.

“Ti ndjenjën time e shkele, si të ish një lule në tokë, një ish për mua ngele, nuk mund të bëhesh kurrë një shok”, shkruhet në disa nga vargjet e baladës së Adelina Tahirit.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Adelina këngë Lorik Canës? Empty Re: Adelina këngë Lorik Canës?

Mesazh nga Anakonda Thu 15 Mar 2012 - 17:58

cti bejsh keshtu esht kur te zen dashuria?
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi