Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si ta përdorni maskarën pa shumë mund People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si ta përdorni maskarën pa shumë mund People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si ta përdorni maskarën pa shumë mund

2 posters

Shko poshtë

Si ta përdorni maskarën pa shumë mund Empty Si ta përdorni maskarën pa shumë mund

Mesazh nga Emona Tue 11 Oct 2011 - 8:07

Si ta përdorni maskarën pa shumë mund Maskara1

Edhe pse duket se për vendosjen e maskarës nuk nevojitet shumë filozofi, ekzistojnë disa këshilla të dobishme që do të ju ndihmojnë t’i shmangni gabimet më të shpeshta. Me disa lëvizje të masakrës, sytë tuaj do të duken shumë më të bukur dhe më të theksuar, prandaj edhe nuk është çudi që maskara është njëra ndër pajisjet më të kërkuara sa i përket bukurisë.

Mjaftojnë shtresa

Edhe pse femrat shpeshherë nuk e kursejnë maskarën, grimerët theksojnë se mjaftojnë dy shtresa për ta theksuar bukurinë tuaj. Pasi të jetë tharë shtresa e parë, bëni edhe shtresën dytë, ngase në këtë mënyrë do ta parandaloni shfaqjen e njollave. Nëse rastësisht vini pak maskarë në kapakun e syve, apo nën sy, fshijeni me një shami prej pambuku.

Hapni sytë me kujdes

Gjatë vendosjes së grimit në qerpikët e sipërm, sytë duhet t’i hapni mirë, përderisa ta përfundoni procedurën me brushë nga lart. Kini kujdes që me maskarë ta prekni edhe fundin e qerpikëve, ngase në këtë mënyrë në mënyrë vizuale do të bëni që sytë të ju duken më të mëdhenj.

Eksperimentoni me ngjyrën

Kini kujdes gjatë vendosjes së maskarës te qerpikët e poshtëm dhe jini kursimtar me këtë rast, përderisa paraprakisht të vendosni pak pudër pluhur nën sy, për ta shmangur “efektin panda”. Ngjyrën e maskarës zgjidheni sipas dëshirës tuaj, ngase gjithçka është e lejuar, përderisa gjatë ditës mund të eksperimentoni me ngjyrën e gjelbër, të kaltër dhe atë rozë, ngjyra këto që do ta theksojnë bukurinë natyrale të syve. E kaltra indigo dhe maskara e gjelbër përshtaten më së miri në sytë ngjyrë kafe, derisa syve të kaltër u shkon për shtati ajo rozë.

Maskara e ka afatin e skadimit

Brushën e maskarës së vjetër mund ta shfrytëzoni për largimin eventual të njollave, e madje edhe për rregullimin e vetullave. Maskara pas hapjes ka afat katër muaj. Pas kësaj periudhe kohore, gjithsesi duhet ta hidhni atë nga shkaku i baktereve që mund të depërtojnë aty dhe nga shkaku i ajrit që ka filluar ta thajë.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta përdorni maskarën pa shumë mund Empty Re: Si ta përdorni maskarën pa shumë mund

Mesazh nga Anakonda Fri 16 Mar 2012 - 18:20

brava brava brava
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi