Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Këshilla, mos prisni shumë për një fëmijë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Këshilla, mos prisni shumë për një fëmijë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Këshilla, mos prisni shumë për një fëmijë

3 posters

Shko poshtë

Këshilla, mos prisni shumë për një fëmijë Empty Këshilla, mos prisni shumë për një fëmijë

Mesazh nga kasperi Sat 15 Oct 2011 - 10:40

Këshilla, mos prisni shumë për një fëmijë Thumbnail.php?file=1_735914618Këshilla, mos prisni shumë për një fëmijë

Një studim britanik bëri me dije se nënat që kërkojnë fëmijë në moshën 35-vjeçare e kanë gjashtë herë më të vështirë të mbeten shtatzanë, në krahasim me femrat 25-vjeçare.
Me rimin e jetës në botën moderne dhe kërkesat për të krijuar një karrierë, është bërë gjithmonë e më e vështirë gjetja e kohës për të lindur një fëmijë.

Megjithatë, mbetja shtatzanë rezulton gjashtë herë më e vështirë për gratë në moshën 35-vjeçare dhe doktorët këshillojnë fuqimisht lindje përpara të 30-ave, edhe sepse trupi e ka shumë më të lehtë të rigjenerohet.

Njëkohësisht, statistikat tregojnë se ndërlikimet për nënën dhe fëmijën janë shumë më të shpeshta në një shtatzani të vonuar. Në fakt, një grua në moshën 40-vjeçare ka më shumë mundësi ta humbë fëmijën gjatë nëntë muajve, se sa ta lindë atë.

Më shumë se 30% e femrave mbi 35 vjeç kanë nevojë për më shumë se një vit për të mbetur shtatzanë, ndërsa tek 25-vjeçaret përqindja reduktohet në vetëm 5%.

Edhe fuqia seksuale e meshkujve bie ndjeshëm pas moshës 25-vjeçare. Një burrë në të 40-tat ka nevojë mesatarisht për dy vjet për të lënë shtatzanë gruan e tij, edhe nëse ajo është 20-vjeçare.

kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Këshilla, mos prisni shumë për një fëmijë Empty Re: Këshilla, mos prisni shumë për një fëmijë

Mesazh nga Emona Mon 17 Oct 2011 - 1:56

Tema Kalon Te Kategorija''Famlija dhe Femijet''

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Këshilla, mos prisni shumë për një fëmijë Empty Re: Këshilla, mos prisni shumë për një fëmijë

Mesazh nga Anakonda Tue 7 Feb 2012 - 18:43

E cti bejsh se prinderit i duan femijet edhe i keqtrajtojne.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Këshilla, mos prisni shumë për një fëmijë Empty Re: Këshilla, mos prisni shumë për një fëmijë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi