Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

+4
Ariel
Durrsaku
WebMaster
Emona
8 posters

Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga Emona Tue 18 Oct 2011 - 0:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

Në mes të punës me të arrdhura vjetore prej 80.000 dollarë e cila ofron 7,5 orë gjumë çdo natë dhe vendi I punës që sjellë 140.000 dollarë në vit, por lejon vetëm gjashtë orë gjumë, të anketuarit kanë zgjedhur punën e cila sjell pagë më të larta, thotë një studim i fundit i bërë në SHBA.

Shumica e tyre kanë zgjedhur një punë të paguar më mirë edhe pse kanë mundur të zgjedhin vend pune që d’ju mundësonte më shumë kohë për miqtë.

Arsyeja kryesore për se të anketuarit vendosën për paratë nuk është lakmia – ata theksuan se të ardhurat më të mëdha, do të thonë më shumë lumturi për familjen edhe pse ata vetë do të vuanin për këtë qëllim.

“Njerëzit i shohin paratë si një mall dhe janë të gatshëm në të gjitha kompromiset që ti kenë në numër sa më të madhe”, shpjegojn autorët e studimit.

C'ka mendon ju ?...Cilen do e zgjidhnit ju??

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Re: Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga WebMaster Wed 2 Nov 2011 - 12:25

Mase e vertet kjo qe ke thene siper sinqerisht ka shum qe ecin pas interesit te parase saqe arrin te shesin femrat trupin e tyri edhe te meren me budallalleqe njerezit
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Re: Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga Durrsaku Wed 2 Nov 2011 - 21:36

mos u ngopshin me leke ishalla
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Re: Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga Ariel Wed 2 Nov 2011 - 23:06

Nuk ka me keq se tahfmaja e lekut....
Kur ta jep zoti...flm...po qe ta shoh jeten nepermjet parase...kurre.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Re: Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga Arabela Thu 3 Nov 2011 - 0:44

Ariel shkruajti:Nuk ka me keq se tahfmaja e lekut....
Kur ta jep zoti...flm...po qe ta shoh jeten nepermjet parase...kurre.
i ke rene me te,,,[You must be registered and logged in to see this image.]
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Re: Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 3 Nov 2011 - 2:17

Sigurisht qe po perderisa paraja esht nje nder faktoret kryesore per te qen i "lumtur" por jo i vetmi...e vura ne thonjeza sepse nuk mendoj se njeriu ndjen lumturi te perjetshme ndoshta momentale por esht dicka qe pothuajse shpesh nuk kuptohet,paraja luan rol ne te qenit i till te pakten jo i lumtur por i "siguruar" dhe me i qete nga ana ekonomike...Kur fitohet ajo (paraja) te gjithe per momentin ndihemi mire ose te lumtur...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Re: Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga Emona Thu 3 Nov 2011 - 10:36

Eshte e vertet se shumica njerzve thon te kem para me mjafton te ndihem i/e lumtur ,Lumturia e tyre eshte Paraj i knaqe kur kan gjepin plot..s'ka halle te gjendjes ekonomike...,mire pa para s'kemi si te jetojm po te vesh paran ne rend te para para lumturis tende me duket pak e tepruar.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Re: Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 4 Nov 2011 - 4:23

EmoNa shkruajti:Eshte e vertet se shumica njerzve thon te kem para me mjafton te ndihem i/e lumtur ,Lumturia e tyre eshte Paraj i knaqe kur kan gjepin plot..s'ka halle te gjendjes ekonomike...,mire pa para s'kemi si te jetojm po te vesh paran ne rend te para para lumturis tende me duket pak e tepruar.

Po a nuk esht paraja qe te shpeton nga shume situata?Pra luan nje rol te rendesishem e lidhet pak a shume me te qenit mire ti si person jo i lumtur sepse thash nuk besoj ne lumturine e perjetshme pasi njeriu nuk nuk ka ngopje gjithmone kerkon dicka me shume...
Emona nese mundesh ma shpjego pak kete ose me thuaj nje shembull qe ti ke ne mendjen tende sipas kesaj qe thua me siper sepse lumturia eshte sekondare pothuajse e si mundet dikush te ve ne rend te pare parane e jo lumturine e tij..sepse di qe njeriu preferon parane ne krahasim me vlerat e moralin e tij por ne krahasim me lumturine spo e kuptoj fort kete?
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Re: Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga Emona Fri 4 Nov 2011 - 4:33

Anna shkruajti:
EmoNa shkruajti:Eshte e vertet se shumica njerzve thon te kem para me mjafton te ndihem i/e lumtur ,Lumturia e tyre eshte Paraj i knaqe kur kan gjepin plot..s'ka halle te gjendjes ekonomike...,mire pa para s'kemi si te jetojm po te vesh paran ne rend te para para lumturis tende me duket pak e tepruar.

Po a nuk esht paraja qe te shpeton nga shume situata?Pra luan nje rol te rendesishem e lidhet pak a shume me te qenit mire ti si person jo i lumtur sepse thash nuk besoj ne lumturine e perjetshme pasi njeriu nuk nuk ka ngopje gjithmone kerkon dicka me shume...
Emona nese mundesh ma shpjego pak kete ose me thuaj nje shembull qe ti ke ne mendjen tende sipas kesaj qe thua me siper sepse lumturia eshte sekondare pothuajse e si mundet dikush te ve ne rend te pare parane e jo lumturine e tij..sepse di qe njeriu preferon parane ne krahasim me vlerat e moralin e tij por ne krahasim me lumturine spo e kuptoj fort kete?

Anna Paraja te shpeton nga disa Situat qe thua ti Por jo githmon paraja te ben te jesh i lumtur ne veten tende....mjafton te kesh lumturi me ate qe ke te knaqesh jetes me paran qe fiton.

Shum veta preferojn te ven veten ne nje pozite te larte te arrin aty lart duke sakrifkuar shum cka edhe lumturin e vete vetem e vetem per paran...mu me duket dicka e pa kapshme qe njeru eshte ka ambicioz ne para,nuk ngopen me ate qe kan gjithmon jan ne kerkim e me shum...Ku ketu harron veten e tij...lumturin ,dhe njerzit qe i rrethon ...Para Jo gjithmon esht embi te jgitha,jo mbi njerun .

Bazohem ne veten time nuk jam e pasur s'kam para qe te knaqem jetes si ...ta jetoj luksin ne para dhe ti plotosoj teket e mija ,por me mjafton jeta qe bej jam e lumtur me kete qe kam me kete qe fitoj nga jeta.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Re: Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 4 Nov 2011 - 4:52

Shum veta preferojn te ven veten ne nje pozite te larte te arrin aty lart duke sakrifkuar shum cka edhe lumturin e vete vetem e vetem per paran...mu me duket dicka e pa kapshme qe njeru eshte ka ambicioz ne para,nuk ngopen me ate qe kan gjithmon jan ne kerkim e me shum...Ku ketu harron veten e tij...lumturin ,dhe njerzit qe i rrethon ...Para Jo gjithmon esht embi te jgitha,jo mbi njerun .

Jo lumturine e vet sepse mesa duket permes parase mundohen ta gjejne ate duke sakrifikuar gjithcka qe permende e ti akoma e njerezit e tyre,por kjo me duket me shume si humbje morali e ndergjegje se ve si primare parane duke cvleresuar gjithcka tjeter akoma e vlerat e tij perpara interesit ....
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Re: Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 4 Nov 2011 - 13:29

Kesaj i bie te zgjedhesh bukurine para miresise...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Re: Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga Anakonda Sun 12 Feb 2012 - 21:21

Mua me intereson lumturia se paraja shkon e vjen.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Re: Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga Arabela Sun 12 Feb 2012 - 21:25

zgjedhin parane se mendojne se do i bej t elumtur andaj,,,,[You must be registered and logged in to see this image.] ,,per nje pjese kjo esh e vertete,,,te jemi realisht por nuk duhet et jete baza kryesore ardhja e lumturise nga paraja,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë Empty Re: Njerëzit zgjedhin paranë para lumturisë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi