Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
100-vjeçari pjesëmarrës në maratonë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
100-vjeçari pjesëmarrës në maratonë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

100-vjeçari pjesëmarrës në maratonë

2 posters

Shko poshtë

100-vjeçari pjesëmarrës në maratonë  Empty 100-vjeçari pjesëmarrës në maratonë

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 18 Oct 2011 - 1:17

Pjesëmarrësi më i vjetër i maratonës, njëqindvjeçari britanik Fauja Singh, arriti deri te caku Scotiabank në maratonën e Torontos - Kanada. Ai përfundoi garën për tetë orë, 25 minuta dhe 16 sekonda.

Maratona 41 km e gjatë është rraskapitëse për të gjithë disa kilometra para cakut, duket se edhe Singh u lodh. Megjithatë, ai luftoi dhe qëndroi në garën dhe përfundoi në vendin e 3850, duke lënë pas pesë pjesëmarrës.

Singh ka filluar të vrapojë njëmbëdhjetë vjet më parë, pasi gruaja e tij dhe djali vdiq. Ai thotë se vrapon për çdo ditë nga 16 kilometra. Ai tha se këmbëngulja dhe durimi i tij i dedikohen ushqimit dhe çajit dhe është i lumtur.

Ai gjithashtu mban rekordin për pjesëmarrësit mbi 90 vjet. Ka marrë pjesë në maratonën 2003 dhe vrapoi në më pak se gjashtë orë.

"Jini mirënjohës për atë që keni, qëndroni larg nga njerëzit negativë, qeshni dhe vraponi çdo ditë", këshillon Singh.

Përndryshe, Singh u lind më 1 prill 1911 dhe nga India në Angli ka shkuar në vitet e 50-ta
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

100-vjeçari pjesëmarrës në maratonë  Empty Re: 100-vjeçari pjesëmarrës në maratonë

Mesazh nga Anakonda Sun 1 Apr 2012 - 1:26

ou paska p[asur fuqi,te merrej me nje maratone bravo i qofte
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi