Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962

3 posters

Shko poshtë

Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962 Empty Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962

Mesazh nga WebMaster Thu 20 Oct 2011 - 11:27

Gazetari britanik Gerrard Uilliams dhe bashkëautori i tij, Simon Dunstan në publikimin e librit të tyre të titulluar "Grey Ëolf: The Escape Of Adolf Hitler" (Ujku i përhimtë: Arratisja e Adolf Hitlerit), skruan se udhëheqësi gjerman fashist nuk ishte vetëvrarë në bunkerin e Berlinit në vitin 1945, por ai ishte arratisur në Argjentinë, ku kishte jetuar deri në vdekje në vitin 1962.

“Nuk dëshirojmë të riparojmë historinë, por ka shumë dëshmi tek të cilat kemi arritur dhe që nuk duhet të injorohen”, ka theksuar Uilliams për Sky news.

Sipas tij, nuk ka dëshmi forenzike për vdekjen e Hitlerit dhe bashkëshortes së tij Eva Braun në bunker, por dëshmitë dhe faktet për jetën e dëshmitarëve okularë për jetën e tyre në Argjentinë janë të vërtetuara dhe vështirë për tu përgënjeshtruar.

Autorët shkruajnë në libër se Hitleri dhe Eva Braun ishin transferuar në Argjentinë, vendi që po ishte nën kontrollin e nacistëve në prillin e vitit 1945 dhe se atje më pas Hitler jetoi 17 vite, ku ka pasur edhe dy vajza. Autorët e librit akuzojnë shërbimet sekrete amerikane se kanë shkëmbyer arratisjen e lirë të Hitlerit me teknologjinë ushtarake të nazizmit. Gazetari Uilliams ka shkruar se dëshmitarët tani kanë folur lidhur me jetën e Hitlerit dhe se ata deri tani nuk kishin guxuar të flasin mbi një temë të tillë.

“Edhe tani kur po shkruajmë librin, bashkëbiseduesit tanë kanë marrë kërcënime me vdekje”, ka pohuar gazetari britanik Uilliams. Dy britanikët mendojnë se fragmente të kafkës që mendohet se janë të Hitlerit mbahen aktualisht nga rusët.

Libri citon një numër burimesh, të tilla si kuzhinierë dhe mjekë të cilët pretendojnë se e kanë njohur udhëheqësin nazist para se ai të vdise në moshën 73- vjeçare me 13 shkurt të vitit 1962
Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962 30l12rc Pytje & Përgjigje Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962 Empty Re: Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962

Mesazh nga Anakonda Sat 24 Nov 2012 - 6:41

pushtet si ky e meritojn vdekjen

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962 Empty Re: Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962

Mesazh nga Arian 123 Sat 24 Nov 2012 - 6:47

Definitivisht Hitleri ka djeg vehten me gjith Eva Braun ne Wolfenschanze.Berlin.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962 Empty Re: Hitleri nuk u vra në Berlin, vdiq në Argjentinë më 1962

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi