Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Australi, peshkaqeni shqyen polumbarin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Australi, peshkaqeni shqyen polumbarin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Australi, peshkaqeni shqyen polumbarin

Shko poshtë

Australi, peshkaqeni shqyen polumbarin Empty Australi, peshkaqeni shqyen polumbarin

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 22 Oct 2011 - 13:11

Australi, peshkaqeni shqyen polumbarin Peshku-qenNjë peshkaqen i madh i bardhë ka vrarë një polumbar amerikan që po bënte zhytje i vetëm në ujërat e Rotnes Ajllënd, në Australi.

Persona të tjerë, që ndodheshin në varkën e 32-vjecarit, treguan se panë në fillim një numër të madh flluskash ajri të dilnin në sipërfaqe dhe më pas trupin e shokut të tyre.

Sipas policisë lokale, trupi i të riut kishte marrë plagë fatale nga sulmi i peshkaqenit, që mendohet të jetë i dyti brenda 12 ditësh.

Dëshmitarët e përshkruan peshkaqenin si të gjatë tre metra dhe të racës së bardhë.

Policia deklaroi se peshkaqenët sulmojnë zakonisht kur moti është i ngrohtë, ndërkohë që dita e sotme parashikohej të ishte me vranësira.

Emri i shtetasit amerikan dhe vendlindja e tij nuk janë bërë të ditur, por autoritetet thanë se ai ndodhej në Australi me një vizë pune.

Vdekja e zhytësit vjen pak ditë pas zhdukjes së Bryn Martin, një biznesmen 64-vjecar, që herën e fundit u pa 350 metra larg bregut në plazhin e Perthit, më 10 tetor.

Objektet e tij të notit u gjetën disa ditë më vonë në det, me dëmtime që linin të kuptohej se ishte sulmuar nga një peshkaqen.

Peshkaqenët janë të zakonshëm në ujërat e Australisë, por sipas institucioneve lokale që i studiojnë, sulmet e tyre janë të rralla pasi janë regjistruar vetëm 53 vdekje në gjysmën e fundit të shekullit.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi