Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një pasardhës i majave shpjegon profecinë për 2012  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një pasardhës i majave shpjegon profecinë për 2012  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Një pasardhës i majave shpjegon profecinë për 2012

2 posters

Shko poshtë

Një pasardhës i majave shpjegon profecinë për 2012  Empty Një pasardhës i majave shpjegon profecinë për 2012

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 23 Oct 2011 - 6:25

Një pasardhës i majave shpjegon profecinë për 2012  2012_maya-300x240
Në vitin 2012 nuk do të ndodhë apokalipsi i parashikuar në kalendarin Maja, por do të nisë një evolucion i ri shpirtëror për njerëzimin.

Këtë e konfirmon mjeshtri Quetzasha, një njohës shumë i mirë i majave dhe aztekëve, njëkohësisht pasardhës i tyre.

Deri tani, disa studiues janë përpjekur të interpretojnë dokumentet e lëna nga majat, por pjesa më e madhe e tyre kanë mbetur të pakuptueshme. Quetzasha është i pari pasardhës i majave që flet për profecinë e shumëpërfolur. “Nuk duhet pasur frikë nga 2012-a. Për atë që do të vijë duhet vetëm përgatitje shpirtërore”.

Sipas tij, është e pamundur që në të ardhmen e afërt të ndodhin katastrofa globale. “Sipas jush, nuk jetojmë tashmë në një botë plot katastrofa? Luftërat e vazhdueshme, urrejtja mes besimeve fetare, tragjedia bërthamore në Japoni dhe shfarosja e popujve të tërë nga uria dhe genocidi në Afrikë. Për të mos folur pastaj për katastrofat e përditshme, sepse katastrofa më e madhe është shkatërrimi i familjes”, tha ai për të përditshmen “Libero” në Itali.

“Majat e lashtë kanë lënë mesazhe të shkruara në piramida dhe në kalendarin e tyre. Ajo që ata kanë regjistruar në shkrimet e tyre është ndryshimi që planeti pëson në mënyrë konstante, përmes fenomenesh natyrore si ekuinokset, solsticet etj. Bëhet fjalë për një shkëmbim energjie në Tokë, por edhe brenda njeriut”, përfundon ai duke pohuar se gjithsesi në 21 dhjetorin e vitit tjetër diçka do të ndodhë.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një pasardhës i majave shpjegon profecinë për 2012  Empty Re: Një pasardhës i majave shpjegon profecinë për 2012

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 3:33

Cfare nuk po na nxjerrin keto diteve te sotme.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi