Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A eshte ende e veshtire te jesh femer ?   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A eshte ende e veshtire te jesh femer ?   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A eshte ende e veshtire te jesh femer ?

3 posters

Shko poshtë

A eshte ende e veshtire te jesh femer ?   Empty A eshte ende e veshtire te jesh femer ?

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 26 Oct 2011 - 11:38

Ne kohet e sotme ka nje perparim te madh ne aspektin e barazise midis femerave dhe meshkujve.
Por ne shume raste punedhenesit nuk do te preferonin te punesonin nje femer per shkak te mungeses se saj ne pune per disa muaj psh: gjate lindjes se femijes etj, etj .
A nuk i bie qe ne kete rast te jete nje diskriminim ndaj femres?
Para se te filloja pune bera ne fillim nje takim pune ku me pyeten per shume gjera, por pyetjet e para ishin keto:
- A jeni e lire ne cdo moment gjate dites?
- A jeni e fejuar, e lire, e martuar?
- A keni femje?
- A keni ne projekt te beni femije tani afer ?
Dmth me qarte, per nje punedhenes "projekti femije" = ulje e te ardhurave potenciale.
Mgjt une mora nje shembull por kjo teme eshte bere per tu shqyrtuar nga ju, ne aspektet e pergjithshme ne jeten e nje femre.
Do desha te dija nese femrat e ketij forumi kane patur impresionin se gjate gjithe rruges se jetes se tyre jane ndjere te vuajtura ne nje menyre apo nje tjeter, e te qenit femer dhe jo nje mashkull.
Ndihemi ndonjehere se pergjithesisht (globalisht) kemi pershtypjen se ekziston nje tendence drejt barazise, ne me shume raste, ka nje renie?
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A eshte ende e veshtire te jesh femer ?   Empty Re: A eshte ende e veshtire te jesh femer ?

Mesazh nga Tonii Wed 26 Oct 2011 - 12:07

me sa i shoh une femrat ne kte dit qe ka ardhur them se te veshtire e kane, flet vet realiteti i kohes femra qe po ju vritet e ardhmja nga kjo bote e degjeneruar e mizore
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A eshte ende e veshtire te jesh femer ?   Empty Re: A eshte ende e veshtire te jesh femer ?

Mesazh nga Anakonda Sun 12 Feb 2012 - 22:18

Sic ke me te,pasi te jesh femer do te thote te perballosh veshtiresite qe te ofron jeta,e te vdegjosh meshkujt tek te dhunojne dhe te ofendojne.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A eshte ende e veshtire te jesh femer ?   Empty Re: A eshte ende e veshtire te jesh femer ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi