Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hani çokollatë dhe humbni peshë! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hani çokollatë dhe humbni peshë! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hani çokollatë dhe humbni peshë!

+9
Anakonda
Leo_uk
Maksi
Klio
EpiKada
Katniss
Emona
Ariel
Aяtємιѕα
13 posters

Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 29 Oct 2011 - 11:45

[You must be registered and logged in to see this image.]Lajme Shqip-E konsiderojnë si ‘kënaqësi të gabuar’, mirëpo çokollata ndihmon në humbjen e peshës dhe përmirëson shëndetin, thonë ekspertët pranë Universitetit Victoria në Australi.

Ata e kanë publikuar librin “Dieta me çokollatë: Si ta hani çokollatën dhe të ndjeheni mirë”, në mënyrë që të shuajnë njëherë e përgjithmonë mitet e gabuara rreth çokollatës.

“Kemi dashur t’u tregojmë atyre që nuk mund t’i shmangen asaj që nuk duhet të ndjehen fajtorë derisa e hanë”, ka thënë njëri nga autorët.

Mirëpo, për humbje të peshës dhe disponim të mirë nuk mjafton konsumimi i çfarëdolloj çokollate. Ajo duhet të jetë kualitative, çokollatë e zezë- sa më zezë aq më e mirë. Kuptohet, duhet ta konsumoni në sasi të kufizuar!

“Zgjidhni çokollatën e cila përmban 75 ose 85 për qind kakao. Çokollata e zezë kualitative përmban antioksidues, të cilët e shpejtojnë djegien e yndyrave dhe zvogëlojnë apetitin”, shtojnë autorët.

Sipas tyre, çokollata e zezë kualitative përmban dyfish më shumë antioksidues sesa vera. Kakao, përbërësi kryesor i çokollatës, është i pasur me teobromin, që rrit stimulimin muskulor dhe energjinë, zgjeron enët e gjakut dhe ul shtypjen e gjakut.

Kakao, po ashtu, zvogëlon nivelin e kolesterolit në gjak, ngadalëson goditjen në tru dhe zvogëlon rrezikun për sëmundje kardiovaskulare. Ndërsa substancat kimike të pranishme në të, i ndihmojnë organizmit për disponim të mirë
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Ariel Sat 29 Oct 2011 - 11:47

vec kte se besoj...
Kot nuk thone qe cokollata hahet per 3 min..ama do 3 vjet te largohet nga trupi...

me honger cokollata shkoj 100 kg...
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Emona Mon 31 Oct 2011 - 6:40

Po fillova te ha s'me zon dera ... :[LoL]:

Ashtu kshtu si Perdor Cokolladat.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Katniss Mon 31 Oct 2011 - 7:04

E di qe cokollata e zeze, ajo qe ka perqidje te larte te kakaos , eshte e shendetshme.Kete e besoj, sepse kakaoja nuk eshte bime qe ka mbire kot, per te prodhuar cokollatat qe trashin njerezimin :P , por, nje bime e cila me perdorim te drejte, nuk ben dem, por sjell shperblim.
Sinqerisht , jam adhuruese e cokollates, dhe sme ben aspak keq. Urrej te kufizohenm ne llojin e ushqimit qe ha,nese me pelqen dicka , do e ha, pa dallim se sa kalori ka.Ne sasine po, kam kontroll.
Pastaj s'jemi tipa qe hame, dhe s'levizim.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga EpiKada Sat 5 Nov 2011 - 6:28

Calliope shkruajti:E di qe cokollata e zeze, ajo qe ka perqidje te larte te kakaos , eshte e shendetshme.Kete e besoj, sepse kakaoja nuk eshte bime qe ka mbire kot, per te prodhuar cokollatat qe trashin njerezimin :P , por, nje bime e cila me perdorim te drejte, nuk ben dem, por sjell shperblim.
Sinqerisht , jam adhuruese e cokollates, dhe sme ben aspak keq. Urrej te kufizohenm ne llojin e ushqimit qe ha,nese me pelqen dicka , do e ha, pa dallim se sa kalori ka.Ne sasine po, kam kontroll.
Pastaj s'jemi tipa qe hame, dhe s'levizim.

:) Jam shume dakort me Postimin tend Calliope dhe eshte shume e vertete.
Dhe une jam adhuruese e çokollates sidomos ajo e Zvicres !!!
Pikerisht te hash cfare te do zemra, pa u stresuar dhe te dish dhe limitet :)
EpiKada
EpiKada
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Cteduhetty
Postime Postime : 5045
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/10/2010
Hobi Hobi : Kelion

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Klio Sun 6 Nov 2011 - 4:39

YYyyyyyyyyyyyyyyyyy une ha shum cokollata dhe jam 49 kile me rroba te lagme[You must be registered and logged in to see this image.]Sinqerisht i ha shum cokollatat dhe nuk jam e shendoshe aspak.Une mendoj se kjo ka te beje me organizmin e njeriut si e pranon cokollaten.
Klio
Klio
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Pran yjeve..
Postime Postime : 4283
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/09/2011
Mosha Mosha : 28
Hobi Hobi : NOTI&MUZIKA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Maksi Sun 6 Nov 2011 - 4:45

ku jane mo se vdiqem hahaha
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Leo_uk Sun 6 Nov 2011 - 4:47

Kush i ha cokollatat ktu? Na thoni ju lutem qe ta dime na kurseni parat me lule e kafe... [You must be registered and logged in to see this image.]
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 44

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Klio Sun 6 Nov 2011 - 4:48

hahahahahahahahah lulet dhe kafet jan plus[You must be registered and logged in to see this image.]
Klio
Klio
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Pran yjeve..
Postime Postime : 4283
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/09/2011
Mosha Mosha : 28
Hobi Hobi : NOTI&MUZIKA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Katniss Sun 6 Nov 2011 - 4:51

EpiKada shkruajti:
Calliope shkruajti:E di qe cokollata e zeze, ajo qe ka perqidje te larte te kakaos , eshte e shendetshme.Kete e besoj, sepse kakaoja nuk eshte bime qe ka mbire kot, per te prodhuar cokollatat qe trashin njerezimin :P , por, nje bime e cila me perdorim te drejte, nuk ben dem, por sjell shperblim.
Sinqerisht , jam adhuruese e cokollates, dhe sme ben aspak keq. Urrej te kufizohenm ne llojin e ushqimit qe ha,nese me pelqen dicka , do e ha, pa dallim se sa kalori ka.Ne sasine po, kam kontroll.
Pastaj s'jemi tipa qe hame, dhe s'levizim.

[smile_1] Jam shume dakort me Postimin tend Calliope dhe eshte shume e vertete.
Dhe une jam adhuruese e çokollates sidomos ajo e Zvicres !!!
Pikerisht te hash cfare te do zemra, pa u stresuar dhe te dish dhe limitet [smile_1]

Ah cokollatat zviceriane, belge,austriake .... 🤤
Cokollata eshte si afrodizijak per mua juhjjjjj
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Leo_uk Sun 6 Nov 2011 - 4:51

Klio ti me duket se ke shkruajtur qe i ha shume cokollatat, po qenke e vogel ti, do te blej nje cokollate xhaxhi ty me qumesht se ato te tjerat e kane masen e sheqerit te larte, do na shkallosh nga mende e kokes.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 44

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Leo_uk Sun 6 Nov 2011 - 4:52

Calliope shkruajti:
EpiKada shkruajti:
Calliope shkruajti:E di qe cokollata e zeze, ajo qe ka perqidje te larte te kakaos , eshte e shendetshme.Kete e besoj, sepse kakaoja nuk eshte bime qe ka mbire kot, per te prodhuar cokollatat qe trashin njerezimin :P , por, nje bime e cila me perdorim te drejte, nuk ben dem, por sjell shperblim.
Sinqerisht , jam adhuruese e cokollates, dhe sme ben aspak keq. Urrej te kufizohenm ne llojin e ushqimit qe ha,nese me pelqen dicka , do e ha, pa dallim se sa kalori ka.Ne sasine po, kam kontroll.
Pastaj s'jemi tipa qe hame, dhe s'levizim.

:) Jam shume dakort me Postimin tend Calliope dhe eshte shume e vertete.
Dhe une jam adhuruese e çokollates sidomos ajo e Zvicres !!!
Pikerisht te hash cfare te do zemra, pa u stresuar dhe te dish dhe limitet :)

Ah cokollatat zviceriane, belge,austriake .... [You must be registered and logged in to see this image.]
Cokollata eshte si afrodizijak per mua :D

Po kto anglezet i hani? [You must be registered and logged in to see this image.]
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 44

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Klio Sun 6 Nov 2011 - 4:54

Leo_uk shkruajti:Klio ti me duket se ke shkruajtur qe i ha shume cokollatat, po qenke e vogel ti, do te blej nje cokollate xhaxhi ty me qumesht se ato te tjerat e kane masen e sheqerit te larte, do na shkallosh nga mende e kokes.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Klio
Klio
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Pran yjeve..
Postime Postime : 4283
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/09/2011
Mosha Mosha : 28
Hobi Hobi : NOTI&MUZIKA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Katniss Sun 6 Nov 2011 - 4:57

Leo_uk shkruajti:Po kto anglezet i hani? [You must be registered and logged in to see this image.]

:[LoL]:

Po, Nestle, Sneakers....
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Leo_uk Sun 6 Nov 2011 - 5:15

Calliope shkruajti:
Leo_uk shkruajti:Po kto anglezet i hani? [You must be registered and logged in to see this image.]


Po, Nestle, Sneakers....

Pskemi shance... [You must be registered and logged in to see this image.]
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 44

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Ariel Sun 6 Nov 2011 - 10:54

Une dhe kur ha nganjehere vetem Toblerone dhe cokollate te bardhe me lajthi nga ato zviceranet...ato jane te mira
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga EpiKada Sat 12 Nov 2011 - 9:57

mi derguan dhe qe nga shqiperia :D chocolatete :D ahahhah
Sa bukur eshte kur te mendon dikush dhe te dergojne chocolate
ALBENI DHE MARS.....na shuajten mallin e Shqiperise :'(
EpiKada
EpiKada
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Cteduhetty
Postime Postime : 5045
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/10/2010
Hobi Hobi : Kelion

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Mar 2012 - 20:01

pse sthu ti,ti he gjithe diten cokollata.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sat 3 Mar 2012 - 23:14

Nuk me pelqejne cokot.....rralle shuuume mund te ha ..me pelqejne vetem Belgian Sea Shells
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga bobi 10 Sat 3 Mar 2012 - 23:53

C'fare cokollate thuhet mor aman.

Shpresoj ne ate farmacine qe u peshova peshorja te kete qene gabim[You must be registered and logged in to see this image.]

88 kg bobo

74 kilogram kam pas qene,edhe degjoj qe me thojne

Kujdes kg ore ,por mendoja qe ia fusin kot[You must be registered and logged in to see this image.]
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sat 3 Mar 2012 - 23:54

bobi 10 shkruajti:
Kujdes kg ore ,por mendoja qe ia fusin kot[You must be registered and logged in to see this image.]

Keshtu me thoje mua ti..shume shpesh ne fillim..[You must be registered and logged in to see this image.]
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga bobi 10 Sun 4 Mar 2012 - 0:17

Eямєℓiиdå shkruajti:
bobi 10 shkruajti:
Kujdes kg ore ,por mendoja qe ia fusin kot[You must be registered and logged in to see this image.]

Keshtu me thoje mua ti..shume shpesh ne fillim..[You must be registered and logged in to see this image.]
Tashme s'ta kam friken[You must be registered and logged in to see this image.]
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga era85 Sun 4 Mar 2012 - 0:20

Sa kam lexuer une cokollata eshten mire per trurin ta zhvillon sa per kilot ?????

era85
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Zürich
Postime Postime : 594
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/02/2012
Hobi Hobi : Me Pelqen ta Jetoj Jeten ashtu si me vin, Kam Luftu per GJerat qe i kam dash Nderi Dhe Respekti , Dy Nga Vlerat Kryesore Ne Jete , Asgje me SHum Ja Lem Kohe GJerat Tjera

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Tonii Sun 4 Mar 2012 - 1:04

jo mos konsumoni shum cokollata pasi cokollata ka sheqer idustrial i cili eshte armiku nr 1 i njeriut, njerzit qe konsumojne shume embelsira pasojat do ti ndjejn me pas gjat viteve ne vazhdim e sidomos personat te cilet kan pun jo fizike por pun ne zyra etj dhe konsumojne shume embelsira jane me te rrezikuarit nga sheqeri i tepert ne organizmin e tyre, sheqeri madje eshte dhe faktor plakje
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Anakonda Mon 19 Mar 2012 - 1:56

ahhaahaahah cfare nuk po nxjerrin keto kohet e fundit.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hani çokollatë dhe humbni peshë! Empty Re: Hani çokollatë dhe humbni peshë!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi