Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?!

4 posters

Shko poshtë

Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?! Empty Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?!

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 3 Nov 2011 - 3:25

Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?! Femer%20gricese
Një studim thotë se është gjenetike.
Mendojme se të gjithë meshkujt e kane parasysh 'Gricesen' klasike: Femrat që flasin pa menduar në vend qe te kafshojne gjuhën.

Femrat lëshojne zemerimin e tyre ​​kundër çdo gjë që i provokon: njerez, fëmijë, shefa, dhe Sindromes se Tyre Premestruale, ndërkohe ne i justifikojme ketë sjellje te tyren si nje 'gjykim të keq', tani na paska nje studim te ri qe tregon se te qenurit "Gricese" mund të jetë në gen - sipas Science Daily.

Na vjen keq, djema, por kjo është provuar shkencërisht; tani një femer mund të fajësojë per zemërimin dhe agresivitetin e saj, vetë gjenet e saj. Kërkimi shkencor zbuloi se disa gra janë të programuara gjenetikisht të jenë te zemëruara dhe agresive, nga një gjen me receptor serotonin. Lajm i mirë është ky gjen nuk gjendet ne çdo femër.

Çfarë do të thotë kjo për ju? Jo vetëm qe zemërimi dhe agresiviteti në një grua eshte faj i gjenetikës së saj, por kjo mund që t'i kalojë në trashegimi edhe nda bijave qe do te sillni ne jete. Uppss.

Por te sqarojme njehere perse burrat janë të tërhequr në femrat 'Gricese'

Keni dëgjuar ndonjëherë per moton "burrat dashuronje 'Bitches'"? Psikologjia pas ketij trendi është fare e thjeshtë:, Zemërimi, agresiviteti dhe kryeneçësia perceptohen ndonjëherë si vetëbesimin dhe lidhen me faktin e nje personalitteti me 'kufij' të fortë. Ky lloj personaliteti është seksi për të dyja gjinitë. Pra, nëse ju ndodh që të ndjeheni te sigurtë në praninë e një personalitet të fortë, atëherë ju mund të jeni, pa e ditur, duke i lëne tju zene derën personat qe disponojnë keto gjene. Është si faktori i mbijetesës se më të fortit te Darvinit: Nëse burrat, vazhdojne të zgjedhin 'Grriceset', këto lloj femrash do mbojetojnë dhe shtohen.

Nëse ju keni zgjedhur një femër gricese dhe nuk jeni të dashuruar pas selljes së saj, a ka një zgjidhje? Përgjigja është si ne argumentin natyra vs. trainimit. Nëse ju e doni femren tuaj por e doni njëkohesisht që të jete me pak gërnjare, trainojeni, trainojeni dhe trainojeni atë. Mjedisi ka aftësinë për të kapërcyer, ndikuar dhe madje edhe të ndryshoje gjenetiken tonë. Suksesi i sjelljes tonë ndikon në gjenet që do të kalojnë tek brezat e ardhshëm. Dhe nese është shumë vonë për të ndryshuar femren tuaj, ju mund të mbani shpresat gjalle te pakten për femijet tuaj. Edukata prindërore, menyra se si prindërit rrisin fëmijët e tyre, mund të ndihmoje rreth asaj cka fëmijët do të bëhen.

Manaxhoni temperamentin e saj grices
Por si mund të ndihmojë trainimi ne ate cka ju kërkoni? Mënyrat më të mira për t'u mbrojtur dhe për të parandaluar faktorin grices ne një grua janë:

Bëjeni femren tuaj të lumtur
Ju e dini qe jane gjërat e vogla qe mund të na bëjnë të lumtur. Ideja eshte që ju duhet të bëni ketë sepse doni dhe jo sepse ne po jua sugjerojmë. Dhe nëse ju jeni me të vërtetë me femren e duhur, pse nuk do të donit të bënit gjëra që e bëjnë atë të lumtur?

Ler atë të fitojë mbi nje argument apo debat
Edhe nëse ju nuk pajtohem plotësisht me nje ide të sajën, mos lejoni qe një argument i vogël të kthehet në një shpërthim të madh. Në shumicën e kohës kur çiftet hyjne në debate të medha, ata sjellin ndërmen çështje te kaluara që e fryjne shume sherrin. Për te shmangur këtë, mendoni te minimizoin gabimet dhe kuptoni se te gjithe ne fund te fundit jemi njerëz dhe mund të gabojme.

Mësohuni me idene se nganjëherë femrat janë gricese
Kjo është se si ne marrim pushtet dhe fitojme kontrollin. Askush nuk do të kishte mendje per atë që ne do te kishim për të thënë ose bere nese ne do te ishim te turpshem, te terhequr ose tepër bujare. Dominimi mashkullor dhe agresioni ka filluar që me evolucionin e njeriut. Në qoftë se ne duam që te shihemi dhe pranohemi si të barabartë, ne duhet të jetë edhe pak agresivë.

Për ata djem që janë të guximshëm mjaftueshem sa për tu marre dhe trainuar me zemërimin dhe agresivitetin e ketyre femrave, ju themi se ka dhe rreziqe shëndetësore të përfshira. Zemërim dhe agresiviteti mund të jetë një parashikues i kushteve mjekësore të tilla si tensioni i lartë. Ato janë gjithashtu të lidhura zakonisht me sëmundje të zemrës dhe hipertensionit. Por mos u bëni merak, djema, jo të gjitha femrat janë të programuara gjenetikisht për t'u zemëruar dhe për te qene agresive.

Nëse ju nuk jeni ne gjendje apo nuk doni ti hyni fare sikleteve me femra gricëse ose gërnjare, ju sugjerojme që te mos lini takime dashurie me to. Ne rast se jeni vonë dhe keni rëne ne dashuri me to ju themi te beni durim derisa të shpiket pilula për të trajtuar apo frenuar zemërimin dhe agresivitetin.

(RevistaShtypi.al)
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?! Empty Re: Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?!

Mesazh nga Durrsaku Thu 3 Nov 2011 - 3:44

papapapa cjane femrat
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?! Empty Re: Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?!

Mesazh nga dajti modh Thu 3 Nov 2011 - 4:00

qenka shkruar taman per njonen Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?! 1388203807 Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?! 398758 Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?! 426788
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?! Empty Re: Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?!

Mesazh nga Anakonda Thu 9 Feb 2012 - 4:21

Sepse na acarojne meshkujt jo per gjo.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?! Empty Re: Pse femrat janë aq 'gricëse' ndonjëherë?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi