Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine

+2
Ariel
Aяtємιѕα
6 posters

Shko poshtë

Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine  Empty Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 6 Nov 2011 - 12:55

[You must be registered and logged in to see this image.]Te gjesh dashurine dhe mbi te gjitha te dashuren nuk eshte kaq e thjeshte, sidomos ne kohe krize.Kjo nuk eshte cinizem por rezultati i nje studimi te kryer nga Daniel Schneider, nga Princeton University, qe ka demostruar se te mos kesh nje portofol te vogel dhe nje mjet me kater rrota mund te jete nje pengese per martese.

Me pak fjale per te ndertuar nje familje duhet lenda e pare, parate!Kjo nuk eshte e bukur, por eshte me shume realiste se ato qe mund te mendojne romantiket e rinj ne kerkim te shpirtit binjak.Sipas eksperteve e gjithe kjo ka te beje edhe me ndryshimet e fundit te “modeleve te martesave”.

Midis vitit 1970 dhe 2000, mosha mesatare e marteses se pare ne SHBA eshte rritur me rreth 4 vjet dhe perqindja e njerezve qe kane vendosur te mos martohen eshte rritur nga 5 deri ne 10 per qind.Pra martesa ka nje kosto dhe sigurisht bashkejetesa eshte bere nje alternative e shkelqyer. Gjate studimit gjithashtu u vu re edhe nje diference qe perfshin jo vetem aspektin ekonomik por edhe ate te rraces dhe arsimit.Per shembull vajzat e bardha qe martohen mes moshes mes 25 vjec dhe 29 vjec jane ulur me 68 per qind, duke humbur 13 pike perqindje.

Pervec kesaj njerezit me nivel arsimor te ulet kane me shume pak gjasa per t’u martuar sepse kane me shume veshtiresi per te stabilizuar situaten e punesimit. Pra sic mund ta kuptoni nuk po flasim per interesat e mashkullit apo te femres per te gjetur nje partner te pasur, por per veshtiresine per t’u martuar nese nuk kane kushtet per ta bere.Keto perqindje ndoshta ne vitet e ardhshme do te rriten akoma edhe me shume.
Burimi: Infoalbania
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine  Empty Re: Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine

Mesazh nga Ariel Sun 6 Nov 2011 - 23:06

Po mire mi kete e thone te huajt (tongueout) se dashuria shpesh nuk pyet ku troket.

Mgjth ne kohet qe po jetojme ze vend fjala e Nikollaqit...Jeta eshte matematike Olimbiiii [724516]
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine  Empty Re: Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine

Mesazh nga Durrsaku Sun 6 Nov 2011 - 23:10

Anna shkruajti:[You must be registered and logged in to see this image.]Te gjesh dashurine dhe mbi te gjitha te dashuren nuk eshte kaq e thjeshte, sidomos ne kohe krize.Kjo nuk eshte cinizem por rezultati i nje studimi te kryer nga Daniel Schneider, nga Princeton University, qe ka demostruar se te mos kesh nje portofol te vogel dhe nje mjet me kater rrota mund te jete nje pengese per martese.

Me pak fjale per te ndertuar nje familje duhet lenda e pare, parate!Kjo nuk eshte e bukur, por eshte me shume realiste se ato qe mund te mendojne romantiket e rinj ne kerkim te shpirtit binjak.Sipas eksperteve e gjithe kjo ka te beje edhe me ndryshimet e fundit te “modeleve te martesave”.

Midis vitit 1970 dhe 2000, mosha mesatare e marteses se pare ne SHBA eshte rritur me rreth 4 vjet dhe perqindja e njerezve qe kane vendosur te mos martohen eshte rritur nga 5 deri ne 10 per qind.Pra martesa ka nje kosto dhe sigurisht bashkejetesa eshte bere nje alternative e shkelqyer. Gjate studimit gjithashtu u vu re edhe nje diference qe perfshin jo vetem aspektin ekonomik por edhe ate te rraces dhe arsimit.Per shembull vajzat e bardha qe martohen mes moshes mes 25 vjec dhe 29 vjec jane ulur me 68 per qind, duke humbur 13 pike perqindje.

Pervec kesaj njerezit me nivel arsimor te ulet kane me shume pak gjasa per t’u martuar sepse kane me shume veshtiresi per te stabilizuar situaten e punesimit. Pra sic mund ta kuptoni nuk po flasim per interesat e mashkullit apo te femres per te gjetur nje partner te pasur, por per veshtiresine per t’u martuar nese nuk kane kushtet per ta bere.Keto perqindje ndoshta ne vitet e ardhshme do te rriten akoma edhe me shume.
Burimi: Infoalbania
per mua jane budallalleqe nuk eshte dashuri ajo kur tregon makina dhe parate por eshte thjesht nje interes reciprok ti do ta cosh ne shtrat ajo do te rrjepe leket e tua, dashuria eshte ta pranosh tjetrin ne kushte normale te duash personin dhe jo ekonomine e tij ky eshte mendimi im
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine  Empty Re: Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine

Mesazh nga Emona Tue 8 Nov 2011 - 4:08

Interesi Po e sjell...Boten dhe njerzit ne te,Ka hy edhe Ne Dashuri Interesi :P!!!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine  Empty Re: Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 8 Nov 2011 - 11:10

..per interesaxhijt qe shikojne xhepin po ....
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine  Empty Re: Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine

Mesazh nga Anakonda Thu 9 Feb 2012 - 3:51

Per ato qe vdesin per interes,po ndersa un nuk i shoh njerezit nga interesi por nga karakteri.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine  Empty Re: Pa para dhe pa makine eshte me e veshtire te gjesh dashurine

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi