Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kançeska – Milevska: Çmimi për Shtëpinë përmendore të Toshes e afirmoi Maqedoninë në korniza ndërkombëtare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kançeska – Milevska: Çmimi për Shtëpinë përmendore të Toshes e afirmoi Maqedoninë në korniza ndërkombëtare People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kançeska – Milevska: Çmimi për Shtëpinë përmendore të Toshes e afirmoi Maqedoninë në korniza ndërkombëtare

2 posters

Shko poshtë

Kançeska – Milevska: Çmimi për Shtëpinë përmendore të Toshes e afirmoi Maqedoninë në korniza ndërkombëtare Empty Kançeska – Milevska: Çmimi për Shtëpinë përmendore të Toshes e afirmoi Maqedoninë në korniza ndërkombëtare

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 7 Nov 2011 - 10:32

Kançeska – Milevska: Çmimi për Shtëpinë përmendore të Toshes e afirmoi Maqedoninë në korniza ndërkombëtare News_51534-300x225Projekti kapital i Qeverisë, Shtëpia përmendore e Toshe Proeskit, në ndërtimin e së cilës gjatë periudhës së kaluar Ministria e Kulturës ka investuar shumë energji, punë, përkushtim dhe dashuri ka fituar mirënjohje të rëndësishme ndërkombëtare. E ka fituar çmimin “People’s choice award” për zgjidhje më të mirë ideore në Festivalin ndërkombëtar për arkitekturë në Barselonë, në konkurrencë të fuqishme të 704 objekteve nga tërë bota.

Këtë në konferencë për shtyp e kumtoi ministrija e Kulturës Elizabeta Kançeska – Milevska.

Në internet portalin ”Open Buldings” votohej për këtë projekt. Votimi i cili filloi në gusht të këtij viti, e përfundoi më 4 nëntor, konfirmoi se 15.000 njerëz nga tërë bota vlerësojnë se Shtëpia përmendore ka koncept më të mirë ideor, ndërsa zgjedhjen e votuesve e ka konfirmuar edhe juria e Festivalit ndërkombëta për arkitekturë në Barselonë.

Mirënjohjen “Peoples choice award”, tha mes tjerash Kançeska - Milevska, e afirmoi Republikën e Maqedonisë në korniza ndërkombëtare, e afirmoi Krushevën dhe kuptohet e njoftoi opinionin më të gjerë me figurën dhe veprën e legjendës muzikore Toshe Proeski.

Shtëpia përmendore është hapur më 25 prill të këtij viti. Është e locuar në Gumenje në Krushevë në sipërfaqe prej 870 metrave katrorë. ka formë të kryqit, është e ndërtuar nga betoni dhe xhami.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kançeska – Milevska: Çmimi për Shtëpinë përmendore të Toshes e afirmoi Maqedoninë në korniza ndërkombëtare Empty Re: Kançeska – Milevska: Çmimi për Shtëpinë përmendore të Toshes e afirmoi Maqedoninë në korniza ndërkombëtare

Mesazh nga Anakonda Sat 5 May 2012 - 22:49

mire e ka merituar
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi