Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Luftë në Europë më 2018! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Luftë në Europë më 2018! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Luftë në Europë më 2018!

+5
Klio
Ariel
dajti modh
Durrsaku
Aяtємιѕα
9 posters

Shko poshtë

Luftë në Europë më 2018! Empty Luftë në Europë më 2018!

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 11 Nov 2011 - 7:38

Luftë në Europë më 2018! 03lufta_0311111414_1Londër, 3 tetor - Historiani britanik, Dominic Sandbrook parasheh se në vitin 2018 në Europë do të shpërthejë një luftë e madhe. Skenari i tij parasheh invadimin e Francës në Britani, hyrjen e Gjermanisë në Greqi dhe marshimin e tankeve ruse në vendet baltike, transmeton Dayli Mail.

Sandbrook pohon se në këtë luftë Franca do të sulmojë Britaninë, tanket ruse Letoninë, ushtria gjermane Greqinë.

Pas deklaratës së kancelares gjermane, Angela Merkel, se dështimi i euros do të mund të provokojë luftë në Europë, Sandbrookpohon se “lufta edhe ashtu është para derës” dhe se do të fillojë më 29 tetor të vitit 2018.

Ky historian parasheh se gjatë shkurtit të vitit 2012 protestat kundër masave të kursimit në Greqi do të shndërrohen në luftë nëpër rrugë dhe se një muaj më vonë Greqia do të shpallë se tërhiqet nga eurozona.

Pas kësaj do të pasojë shkatërrimi i bursave europiane, që, sipas pohimeve të tij, do ta shfrytëzojnë gjermanët për fillim të “okupimit të Greqisë”.

Në verën e po këtij viti nisin problemet edhe në Itali. Protestat masive në qytetet e mëdha do të shndërrohen në kryengritje të vërtetë të popullit dhe Slvie Berlusconi do të dërgojë ushtrinë për të vendosur rendin, konsideron ai.

Pas bombave të para në bakat e Romës, Milanos e të Torinos, Berlusconi do të kërkojë ndihmë nga Europa, kurse thirrjes së tij do t’i përgjigjet vetëm Nikolla Sarkosy, i cili kolegut të tij italian do t’i dërgojë ndihmë 15 m,ijë ushtarë francezë.

Në korrik të vitit 2012 në një bankë të Frankfurtit vriten tre persona, kurse një muaj më pas 15 njerëz do të vdesin në Dublin. Gjatë shtatorit nga shpërthimet në gjithë Londrën do të vdesin 36 persona, parasheh Sandbrook.

As viti 2013 s’do të jetë më më i mirë. Në samitin e fundit të BE-së në Bruksel, në mars të vitit 2013, popujt më të vegjel europian do të nisin kundërshtimet ndaj kërkesës së Gjermanisë që të miratohen masa edhe më rigoroze kursimi.

Tensionet do të përfshijnë gjithë Europën. Skinheadsit e marrin punën në duart e veta në Madrid e Budapest, ku të huajt dhe imigrantët janë viktima të dhunës.

Në pranverë të vitit 2014 në Spanjë gjatë protestave të përgjakshme do të vdesin 63 persona, por opinioni do të jetë më i preokupuar me zhvillimet në lindje.

Kriza në Letoni mbërrin kulmin – papunësia është më e madhe se 35 për, dhe duke qenë çdo i treti banor i këtij vendi me përkatësi kombëtare rus, frustrimi ekonomik shndërrohet shpejt në konflikt ndërnacional.

Pas disa ditësh konfliktesh të përgjakshme rrugëve të Rigës, më 12 gusht të vitit 2015 ushtria ruse kapërcen kufirin leton. “Rusët kanë ardhur që të kthejnë paqen” , do të thotë më 2015 Vlladimir Putin në Letoni, por popullit të vet do t’ia thotë “të vërtetën për situatën”.

“Kriza europiane është rast për Rusinë. Ditët e poshtërimit janë pas nesh, perandoria jonë do të përtërihet”, do t’u thotë Putin rusëve.

Europa dhe NATO-ja nuk u “lodhën” shumë që t’i ndihmojnë Letonisë, kështu që trupat ruse gjashtë muaj më vonë hyjnë në Estoni, kurse në mars të vitit 2016 edhe në Lituani, Bjellorusi dhe Moldavi.

Në verën e të njëjtit vit Sarkosy, duke e parë veten si një “reirkanim të Napoleonit”, do të ndryshojë Kushtetën e Francës në mënyrë që për herë të tretë me radhë të mund të zgjidhet president.

“Kriza u shfaq në Londër”, do të thotë Sarcozy gjatë intervistës në televizionin francez në gusht të vitit 2016. Luftës së përgjithshme, parasheh Sandbrook, do t’i paraprijë fjalimi i tij në Vichy pesë ditë para Krishtlindjeve katolike më 2016, duke bërë me dije se të gjithë në BE duhet të pranojnë euron, dhe se “britanikëve duhet t’u thuhet se vendin e kanë në Europë, qoftë edhe me forcë”.

Tensionet shtesë midis Francës dhe Britanisë do të ndodhin pas shpërthimit të konflikteve në Belgjikë ndërmjet valonëve e flamanëve. Britania do të dërgojë në Belgjikë forcat paqeruajtëse, por forca do të dërgojë edhe Sarcozy.

Konflikit ndërmjet Britanisë e Francës në Belgjikë do të jetë shkas për luftë dhe do të shkaktojë invadimin e Francës në Britani në vitin 2018.

Në anën e Francës do të rreshtohen Spanja e Italia, kurse financiarisht do ta ndihmojnë gjermanët dhe rusët. Britanikët do të mbesin fill vetëm meqë do t’i braktisen edhe nga amerikanët.

Në Skoci pastaj 70 për qind e qytetarëve në një referendum do të deklarohen për pavarësi, kurse IRA e vërtetë sërish, gati çdo ditë, bën sulme me bomba në Irlandën Veriore.

“Koha është të fshijmë njollën nga Vaterllo”, do të thotë Sarcozy dhe do të fillojë invadimin e Britanisë, e cila më 2017, për shkak të pakësimit të buxhetit, do të ketë vetëm 875 mijë ushtarë.

Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Luftë në Europë më 2018! Empty Re: Luftë në Europë më 2018!

Mesazh nga Durrsaku Fri 11 Nov 2011 - 8:08

anna na tmerrove mi goc me keto lajme luftrash
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Luftë në Europë më 2018! Empty Re: Luftë në Europë më 2018!

Mesazh nga dajti modh Fri 11 Nov 2011 - 9:07

pu pu pu kush pret dhe 5 vjet te mbaroje kriza
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Luftë në Europë më 2018! Empty Re: Luftë në Europë më 2018!

Mesazh nga Ariel Sun 13 Nov 2011 - 5:15

Prralla n'Lesh...shnetja prej nesh...

Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Luftë në Europë më 2018! Empty Re: Luftë në Europë më 2018!

Mesazh nga Klio Sun 13 Nov 2011 - 5:16

Mere me long tha se mishi mbarojLuftë në Europë më 2018! 398758
Klio
Klio
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Pran yjeve..
Postime Postime : 4283
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/09/2011
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : NOTI&MUZIKA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Luftë në Europë më 2018! Empty Re: Luftë në Europë më 2018!

Mesazh nga Anakonda Fri 17 Feb 2012 - 0:53

Na bete me e vra veten para kohes.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Luftë në Europë më 2018! Empty Re: Luftë në Europë më 2018!

Mesazh nga Tonii Fri 17 Feb 2012 - 8:14

luft do te ket por jo ne evrop midis shteteve por do te ket trazira ne vende te evropes si pasoje ekonomis do te ket trazira e dhun
ndersa lufta e madhe do te behet midis Izraelit e vendeve armiq te tij
disa shtete te fuqishme do te prkrahin Izraelin, Izraeli do te godasi Iranin
gjithashtu Izraeli do te mbaj ne gjendje konflikti Egjiptin, populli i Egjiptit do te jet na kaos dhe qeverit jo te qendrueshme ekonomi e dobet etj.
Izraeli do te levizi guret per te futur ne konflikt me evropen Turqin
po te shikoni ngjarjet qe ndodhen ne Egjipt e Libi prapa ktyre ngjarjeve ka dor agjentura sekrete Izraelite. pritet qe brenda 2 viteve te sulmohet Irani, planet per sulmin e Iranit jan hedhur ne arta e jane piketuar vendet strategjike qe do te sulmohen e asgjesohen nga armet e teknologjis me te fundit qe disponon Izraeli
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Luftë në Europë më 2018! Empty Re: Luftë në Europë më 2018!

Mesazh nga Anakonda Thu 28 Jun 2012 - 19:21

ishalla nuk jam gjall deri ateher kur te ket lufte
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Luftë në Europë më 2018! Empty Re: Luftë në Europë më 2018!

Mesazh nga Arabela Fri 29 Jun 2012 - 5:04

KingiaBurrel shkruajti:ishalla nuk jam gjall deri ateher kur te ket lufte
eeww juhjjjjj esh vetem 6 vite me vone,,, iihhaa.
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Luftë në Europë më 2018! Empty Re: Luftë në Europë më 2018!

Mesazh nga Ariel Fri 29 Jun 2012 - 21:18

Me nji llaf nuk esht fundi i botes ket vit je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Luftë në Europë më 2018! Empty Re: Luftë në Europë më 2018!

Mesazh nga Arabela Sun 1 Jul 2012 - 8:42

Ariel shkruajti:Me nji llaf nuk esht fundi i botes ket vit je farewww
je farewww je farewww je farewww shpetuam vangjeeeeeeeeeeeeeeeelll je farewww je farewww juhjjjjj
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Luftë në Europë më 2018! Empty Re: Luftë në Europë më 2018!

Mesazh nga Emona Sun 1 Jul 2012 - 11:31

Mire se ardhte.. juhjjjjj e kalojme edhe kete lufte neve sa lufta i shpetuam :P...

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Luftë në Europë më 2018! Empty Re: Luftë në Europë më 2018!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi