Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lirak Çelaj merr timonin e Unionit të Artistëve të Filmit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lirak Çelaj merr timonin e Unionit të Artistëve të Filmit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lirak Çelaj merr timonin e Unionit të Artistëve të Filmit

Shko poshtë

Lirak Çelaj merr timonin e Unionit të Artistëve të Filmit Empty Lirak Çelaj merr timonin e Unionit të Artistëve të Filmit

Mesazh nga Emona Mon 14 Nov 2011 - 0:24

Lirak Çelaj merr timonin e Unionit të Artistëve të Filmit 13lirak_1311110907_1

Aktori Lirak Çelaj është zgjedhur kryetar i Unionit të Artistëve të Filmit të Kosovës, në një proces “maratonë” që ka nisur në Kinemanë ABC, e ka përfunduar në Teatrin Kombëtar, shkruan sot Koha Ditore. Ai ka marrë 12 nga 27 vota të filmaxhinjve që të shtunën janë tubuar për të zgjedhur të parin e tyre. Bashkë me këtë janë zgjedhur edhe katër anëtarë të kryesisë, që përthekohet nga Agim Sopi, Lulzim Guelli, Kushtrim Sheremeti dhe Hazir Haziri.

Blerim Gjoci, që ka udhëhequr UAFK-në për më shumë se 4 vjet, nuk ka pranuar që të kandidohet edhe për një mandat tjetër, pas propozimit që për të ka bërë vetë Lirak Çelaj. Para kolegëve të tij ai ka pasur vetëm një arsyetim. “Jam lodhur”, ka thënë shkurt Gjoci.

Ka gati dy vjet që kur kryesisë së kaluar të UAFK-së i ka skaduar mandati. Gjoci ishte zgjedhur në krye të Unionit në vitin 2005. Disa herë ata kanë bërë përpjekje që të mblidheshin, por siç u tha edhe të shtunën, ata kanë dështuar të mbajnë mbledhje për mungesë të kuorumit.

(Më gjerësisht sot në të përditshmen Koha Ditore)

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi