Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kontrabanda e naftës, Prokuroria: "Burg me afat" për doganierët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kontrabanda e naftës, Prokuroria: "Burg me afat" për doganierët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kontrabanda e naftës, Prokuroria: "Burg me afat" për doganierët

Shko poshtë

Kontrabanda e naftës, Prokuroria: "Burg me afat" për doganierët Empty Kontrabanda e naftës, Prokuroria: "Burg me afat" për doganierët

Mesazh nga Durrsaku Mon 14 Nov 2011 - 6:23

Kontrabanda e naftës, Prokuroria: "Burg me afat" për doganierët 28598_4DURRES - Prokuroria e Durrësit vendosi masat e sigurisë për 10 personat e dyshuar për kontrabandë me mallra që paguhet akcizë.

Përmes një njoftimi, Prokuroria bën të ditur se ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasit: Laurent Bega, magazinier, Klodian Cullai punonjës i agjencisë doganore “Ferries”, Afrim Mece, shofer dhe Pëllumb Malollari, shofer.

Ndërkohë ndaj doganiereve të Porto-Romanos Kadri Rrapaj, Artur Mustafaj, Selman Doci, Ylli Troplini dhe Dashamir Kabaj u vendos masa e sigurise“burg me afat”. Prokuroria kërkon pezullimin nga kryerja e funksionit apo sherbimit publik të doganierit Lavdi Rraklli.

Hetimi i Prokurorisë Gjyqësore të Rrethit Durrës për çështjen në fjalë zhvillohet prej rreth 7 muajsh dhe mbështetet në raportet e vezhgimit dhe bisedat telefonike nën përgjim.

Sipas Prokurorisë, shtetasit e sipërpërmendur, në bashkëpunim, kanë bërë të mundur kalimin e autoboteve të ngarkuar me sasi karburanti të cilat e kishin tejkaluar sasinë e deklaruar nga subjekti,pa kryer asnjë procedurë zhdoganimi apo njoftim në autoritetet doganore, të cilat janë lejuar të drejtohen në treg.

Në bazë të ligjit për akzicat, lëndët djegëse u nënshtrohen ndër të tjera detyrimeve doganore të: akcizës dhe të TVSH, ndërkohë që sipas procesverbalit të dt. 03.11.2011, pas evadimit të një sasie të caktuar lënde djegëse të zhdoganuar, për llogari të subjektit Europetrol, është lejuar të evadohet sasia prej rreth 52.000 litra naftë e pazhdoganuar nëpërmjet dy autoboteve. Sipas fletës së përllogaritjeve në rastin konkret janë shmangur detyrimet doganore të importit në shumën 2.625.588 Lekë.

Prokuroria e Durrësit vijon hetimin edhe për mundësinë e përfshirjes së personave të tjerë në kryerjen e kësaj vepre penale
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kontrabanda e naftës, Prokuroria: "Burg me afat" për doganierët Empty Re: Kontrabanda e naftës, Prokuroria: "Burg me afat" për doganierët

Mesazh nga Durrsaku Mon 14 Nov 2011 - 6:26

ca behet aman para nje muaji u arrestua nje goca e klases time per mashtrim e postova dhe ketu tani ky KLODIAN CULLAI po dhe ky i klases si duket vetem une do mbes nga klasa ime e shkolles pa bo burg Kontrabanda e naftës, Prokuroria: "Burg me afat" për doganierët 51319
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi