Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë

+4
Emona
Arabela
Space
Aяtємιѕα
8 posters

Shko poshtë

Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë Empty Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 16 Nov 2011 - 13:04

Femrat janë në gjendje të zbulojnë meshkujt e shëmtuar edhe nëse ata nuk publikojnë një foto në profilin e tyre në rrjetet sociale apo faqet e njohjeve, ishte zbulimi i befasishëm i një studimi të ri.

Për një arsye të pashpjegueshme, femrat janë në gjendje të identifikojnë një mashkull fizikisht tërheqës duke lexuar thjesht përshkrimet në profilin e tij.

Megjithatë, nuk bëhet fjalë për ekzistencën e të ashtuquajturës shqisë e gjashtë, por për aftësinë e meshkujve të pashëm për të shkruar me bindje mbi cilësitë e tyre fizike e morale. Nga ana tjetër, meshkujt jotërheqës priren të vënë në dukje më shumë arritjet e tyre shkollore, profesionale, vendosin fotografi jo të vetes ose të vendeve të bukura ku kanë qenë, cilësi që në nënvetëdije, nuk i kalojnë pa shpëtuar pothuajse asnjë femre.

Këtë përfundim arriti studimi i një universiteti në Filadelfia. Testimi u krye pasi 100 meshkuj u ndanë në katër grupe me 25 persona, duke u vlerësuar në shumë tërheqës, tërheqës, jotërheqës dhe aspak tërheqës nga një juri prej 50 femrash në moshë nga 20-40 vjeç.

Më pas, femrat duhet të shihnin profilet e tyre reale, ku nuk ishte publikuar asnjë fotografi dhe përfundimi ishte i befasueshëm, shumica e femrave nuk gabonin dhe ishin në gjendje të kuptonin se në cilin prej katër grupeve përkiste mashkulli anonim, profilin e të cilit po lexonin.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë Empty Re: Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë

Mesazh nga Space Sun 20 Nov 2011 - 23:56

ku ka femra te zgjuara :P
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë Empty Re: Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë

Mesazh nga Arabela Tue 22 Nov 2011 - 22:04

Space shkruajti:ku ka femra te zgjuara :P
jane mbaruar ,,,[You must be registered and logged in to see this image.]
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë Empty Re: Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë

Mesazh nga Emona Wed 23 Nov 2011 - 8:26

Flet Shqisa e 6 e femres :P

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë Empty Re: Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë

Mesazh nga EMI Wed 23 Nov 2011 - 8:27

e ndjene me intuite...prej femre....
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë Empty Re: Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë

Mesazh nga Tonii Thu 24 Nov 2011 - 10:46

deri diku eshte e vertete
meshkujt priren qe te shkruajn shkollen e tyre, madje e ekzagjerojne
i fusin dhe nje master nga pas e terci e verci, jo kam lek e jo kam makin luksoze e budallalliqe te tjera, adoleshenteve edhe i falet,
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë Empty Re: Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë

Mesazh nga CuN@BosS/ Thu 24 Nov 2011 - 10:49

i Vendosim tasin ne koke ska gje [You must be registered and logged in to see this image.]
CuN@BosS/
CuN@BosS/
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : - Shijak -Albania
Postime Postime : 6010
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : + Programator @ iNfO!-

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë Empty Re: Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë

Mesazh nga Anakonda Sat 3 Dec 2011 - 6:20

Jane te zgjuara dhe perdorin intuiten.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë Empty Re: Femrat njohin meshkujt e shëmtuar edhe pa i parë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi