Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pakistani ndalon dërgimin e SMS-ve me fjalë të turpshme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pakistani ndalon dërgimin e SMS-ve me fjalë të turpshme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pakistani ndalon dërgimin e SMS-ve me fjalë të turpshme

2 posters

Shko poshtë

Pakistani ndalon dërgimin e SMS-ve me fjalë të turpshme Empty Pakistani ndalon dërgimin e SMS-ve me fjalë të turpshme

Mesazh nga Emona Sun 20 Nov 2011 - 0:37

Pakistani ndalon dërgimin e SMS-ve me fjalë të turpshme 1724

Zyrtarët pakistanezë kanë përgatitur një listë me rreth 1500 fjalë, të cilat nuk do lejohen në mesazhet që dërgohen në celular. Shteti u ka kërkuar kompanive të telefonisë së lëvizshme të ndalojnë të gjitha mesazhet me fjalë fyese. Pas konsultimeve të shumta, zyrtarët kanë ndaluar më shumë se 50 fjali ku përdoren fjalë të turpshme. Në listë përfshihen edhe fjalë të tilla si përkëdhel, depozitë, fryrje etj. Gjithashtu janë ndaluar shumë shprehje tjera figurative që nënkuptojnë seksin, ngacmimet seksuale, organet gjenitale, etj. Por shqetësim ka ngritur fakti se janë ndaluar në SMS edhe fjalë të tilla si Jezu Krishti, që cilësohet si një kufizim i lirisë së besimit.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pakistani ndalon dërgimin e SMS-ve me fjalë të turpshme Empty Re: Pakistani ndalon dërgimin e SMS-ve me fjalë të turpshme

Mesazh nga Anakonda Mon 26 Mar 2012 - 5:53

u qyqa keta te ndershmit e botes.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi