Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pakistani dëbon bazat amerikane People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pakistani dëbon bazat amerikane People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pakistani dëbon bazat amerikane

2 posters

Shko poshtë

Pakistani dëbon bazat amerikane Empty Pakistani dëbon bazat amerikane

Mesazh nga Durrsaku Sun 27 Nov 2011 - 6:02

Pakistani dëbon bazat amerikane Pakistan-mbledhja Pakistani ka vendosur të rishikojë marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara dhe NATO-n pas sulmit të Aleancës një ditë më parë kundër dy postave ushtarake në veriperëndim të vendit, që shkaktoi të paktën 24 viktima.

Kryeministri pakistanez, Jusuf Raza Gilani, dhe udhëheqës të lartë ushtarakë dhe qeveritarë diskutuan situatën në një takim urgjent të mbajtur orët e vona të së shtunës. Në deklaratën e tyre zyrtare thuhet se Islambadi do të rishqyrtojë të gjitha programet, aktivitetet dhe marrëveshjet e bashkëpunimit me Shtetet e Bashkuara, NATO-n dhe ISAF-in, përfshirë marrëveshjet diplomatike, politike, ushtarake dhe ato të zbulimit”.

Komisioni i kryesuar nga Gilani vendosi gjithashtu të ndërpresë rrugët e furnizimit të Aleancës që kalojnë në territorin pakistan për në Afganistanin fqinj. Vrasjet kryeministri i cilësoi një sulm kundër sovranitetit të vendit të vet, ndërsa për shefin e shtabit të ushtrisë pakistaneze, gjenerali Ashfak Pervez Kajani, episodi ishte një “akt i hapur dhe i papërgjegjshëm agresioni”.

Veprimet e qeverisë shkojnë edhe më tej me urdhrin drejtuar Shteteve të Bashkuara për tu larguar brenda 15 ditësh nga baza ajrore e Baluchistanit. Sipas Zërit të Amerikës, ka zëra se Agjencia Amerikane e Zbulimit, CIA, e përdor këtë bazë për sulmet sekrete me avionë pa pilot në unazën fisnore të Pakistanit, që sipas Uashingtonit shërben si strehë e sigurt për talebanët dhe fushatën e tyre kundër trupave amerikane në Afganistan.

Administrata amerikane e ka bërë të qartë se zyrtarët e saj e kanë marrë incidentin shumë seriozisht. Sekretari i Mbrojtjes, Leon Panetta, dhe kryediplomatja Hillary Clinton lëshuan një deklaratë mbrëmjen e së shtunës ku ofronin ngushëllimet e tyre të thella për jetët e humbura njerëzore dhe mbështetjen e plotë për nisjen e një hetimi të menjëhershëm të NATO-s mbi këtë ngjarje.

www.top-channel.tv
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pakistani dëbon bazat amerikane Empty Re: Pakistani dëbon bazat amerikane

Mesazh nga Anakonda Mon 19 Mar 2012 - 7:51

jan budallenj keta pakistanezet me duket.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi