Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Alarmi grek: Një drogë e re vjen nga Shqipëria People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Alarmi grek: Një drogë e re vjen nga Shqipëria People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alarmi grek: Një drogë e re vjen nga Shqipëria

Shko poshtë

Alarmi grek: Një drogë e re vjen nga Shqipëria Empty Alarmi grek: Një drogë e re vjen nga Shqipëria

Mesazh nga Durrsaku Sun 20 Nov 2011 - 23:28

Alarmi grek: Një drogë e re vjen nga Shqipëria 48556TIRANE- Policia greke është vënë në alarm për shkak të një droge të re që është duke qarkulluar mes narkomanëve të këtij vendi. Fentanyl quhet medikamenti në fjalë, i cili ka gjetur një përhapje të gjerë kohët e fundit dhe që e ka prejardhjen nga Shqipëria dhe Bullgaria.

Alarmi është dhënë vetëm pak ditë më parë nga Policia Greke, e cila me anë të një njoftimi për shtyp, të shpërndarë në mediat e vendit kanë dhënë detaje në lidhje me këtë drogë të re, që është duke qarkulluar në sasi disa herë më të madhe se heroina. Lajmi bëhet sot i ditur nga "Gazeta Shqiptare".

Efektet e tij, raportojnë mediat e shtetit fqinj, janë 50 herë më të fuqishme se të heroinës së bardhë dhe se kohët e fundit përdoruesit e drogës, preferojnë Fentanylin, pasi është i pastër dhe pa përzierës dhe mund të gjendet me një çmim më të arsyeshëm se heroina.

Fentanyl-i është një medikament i ligjshëm në vendin tonë ashtu si në çdo vend të botës dhe përdoret kryesisht në pacientët që janë të diagnostikuar me kancer dhe janë në fazat më të rënda. Ky medikament nuk rezulton të jetë në përdorim vetëm nga qendrat spitalore në Shqipëri dhe nuk ka shitje të lirë në farmaci.

Cfarë është Fentanyl?
Fentanyl është një qetësues sintetik i fuqishëm opioid narkotikë. Fentanyl është rreth 100 herë më i fuqishëm se morfina. Marrja rregullisht e injektimit Fentanyl mund të çojë në vdekje.
(Lexoni lajmin e plotë në numrin e sotëm të Gazeta Shqiptare)
(ma.ar/BalkanWeb)
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Alarmi grek: Një drogë e re vjen nga Shqipëria Empty Re: Alarmi grek: Një drogë e re vjen nga Shqipëria

Mesazh nga Durrsaku Sun 20 Nov 2011 - 23:28

he mo se i duhet kjo droga e re greqise qe te qetesohen nga kriza qe i ka rene Alarmi grek: Një drogë e re vjen nga Shqipëria 398758
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi