Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Policia shqiptare: Në Greqi nuk është kapur asnjë “drogë e re” nga Shqipëria People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Policia shqiptare: Në Greqi nuk është kapur asnjë “drogë e re” nga Shqipëria People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Policia shqiptare: Në Greqi nuk është kapur asnjë “drogë e re” nga Shqipëria

Shko poshtë

Policia shqiptare: Në Greqi nuk është kapur asnjë “drogë e re” nga Shqipëria Empty Policia shqiptare: Në Greqi nuk është kapur asnjë “drogë e re” nga Shqipëria

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 21 Nov 2011 - 11:51

Policia shqiptare: Në Greqi nuk është kapur asnjë “drogë e re” nga Shqipëria Policia_greke2Policia shqiptare reagoi sot me anë të një deklarate në lidhje me lajmin e përhapur në media se policia greke ka kapur lëndë narkotike Fentanyl të mbërritur nga Shqipëria.

Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit sqaron opinionin publik se pretendimet e ngritura në një shkrim të publikuar në një të përditshme të sotme, me titull “Alarmi grek nga Shqipëria po vjen droga e re Fentanyl”, janë të pasakta dhe të pabazuara në fakte.

Duke e cilësuar këtë shkrim të pavërtetë, sqarojmë opinionin publik se në asnjë prej komunikimeve zyrtare të Policisë së Shtetit me autoritetet e zbatimit të ligjit të vendeve të tjera, përfshirë dhe Greqinë, po ashtu dhe Interpol, nuk ka asnjë informacion që të kenë kapur “Fentanyl” me origjinë nga Shqipëria.

Theksojmë dhe një herë se pretendimet e ngritura janë të pabazuara në fakte dhe sqarojmë se “Fentanyl” është një medikament mjekësor, që jepet vetëm në kushte shumë të veçanta, sipas përcaktimeve të bëra në ligjin nr.7975, datë 26.07.1995, “Për barnat narkotike dhe lëndët psikotrope”. Tabelat e lëndëve të përcaktuara në këtë ligj janë përpiluar sipas Konventës Unike për Barnat Narkotikë të vitit 1961 dhe Konventës për Lëndët Psikotrope të vitit 1971 dhe “Fentanyl” është një medikament që njihet prej vitit 1961.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi