Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A mund të ketë ndjenjë mes shqiptarëve e maqedonasve? Apo është e pamundur? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A mund të ketë ndjenjë mes shqiptarëve e maqedonasve? Apo është e pamundur? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A mund të ketë ndjenjë mes shqiptarëve e maqedonasve? Apo është e pamundur?

3 posters

Shko poshtë

A mund të ketë ndjenjë mes shqiptarëve e maqedonasve? Apo është e pamundur? Empty A mund të ketë ndjenjë mes shqiptarëve e maqedonasve? Apo është e pamundur?

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 22 Nov 2011 - 3:34

A mund të ketë ndjenjë mes shqiptarëve e maqedonasve? Apo është e pamundur? Skupi-ne-shqipNë ndeshjen miqësore mes kombëtareve të Shqipërisë e të Maqedonisë, që përfundoi në barazim, u dëgjuan kore tifozësh që recitonin vargje antishqiptare. Ishte pak e papritur kjo situatë, por ca më shumë ishin të papritura sloganet e zgjedhura. Një sosh kish një ngjyrim të qartë nazist: Dhoma gazi për shqiptarët. Një tjetër buronte prej një qasjeje nekrofile: shqiptar i mirë është vetëm shqiptari i vdekur.
Reagimet nga pala shqiptare nuk kanë munguar e nuk kanë vonuar. “Përmes institucioneve shtetërore do të kërkojmë përgjegjësi për të gjithë ata që e shfrytëzuan apo e keqpërdorën këtë ngjarje sportive….”, deklaruan në emër të BDI-së. Ndërsa PDSH-ja në opozitë gjen një rast për të nënvizuar përgjegjësitë e partisë tjetër shqiptare. “[Kjo që ndodhi] është pasqyrim i pozitës tejet inferiore të partisë shqiptare në pushtet, BDI-së”, thotë një deputet i PDSH-së. Pati reagime dhe nga ndonjë parti e Tiranës, por këto ishin të një natyre folklorike.
Ka një klimë të rënduar në marrëdhëniet mes shqiptarëve e maqedonasve. Ka kohë që pritet një përmirësim i kësaj klime, por asnjë përmirësim nuk vihet re. Janë dy popuj e dy kombe që nuk kanë empathi e feeling me njëri-tjetrin. Dhe aktorët publikë, politikë, kulturorë nuk bëjnë asgjë për të vendosur një rend të ri gjërash. Përkundrazi. Dhe kjo duket qartë në rastin konkret. Mediat maqedonase, siç raportohet nga Top-channel, nuk i kanë kushtuar asnjë rresht thirrjeve raciste, që janë dëgjuar në stadiumin e Prilepit. E kanë injoruar krejt si ngjarje. E çuditshme.The Albanian
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të ketë ndjenjë mes shqiptarëve e maqedonasve? Apo është e pamundur? Empty Re: A mund të ketë ndjenjë mes shqiptarëve e maqedonasve? Apo është e pamundur?

Mesazh nga Anakonda Fri 17 Feb 2012 - 0:29

Varet,por se besoj pasi ato e dogjen flamurin tone dhe ne u kthyem kunderpergjigje.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të ketë ndjenjë mes shqiptarëve e maqedonasve? Apo është e pamundur? Empty Re: A mund të ketë ndjenjë mes shqiptarëve e maqedonasve? Apo është e pamundur?

Mesazh nga WebMaster Mon 27 Feb 2012 - 23:54

Nuk besoj se mundet te kete ndjenje mes tyre per faktin qe mohojne Flamurin kur mohojne Flamurin kan mohuar gjithcka .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A mund të ketë ndjenjë mes shqiptarëve e maqedonasve? Apo është e pamundur? Empty Re: A mund të ketë ndjenjë mes shqiptarëve e maqedonasve? Apo është e pamundur?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi