Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Letra e hajdutit: “Je shumë budalla!” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Letra e hajdutit: “Je shumë budalla!” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Letra e hajdutit: “Je shumë budalla!”

3 posters

Shko poshtë

Letra e hajdutit: “Je shumë budalla!” Empty Letra e hajdutit: “Je shumë budalla!”

Mesazh nga Durrsaku Fri 25 Nov 2011 - 22:09

Letra e hajdutit: “Je shumë budalla!” Stainsburns Policia angleze detyron hajdutët minorenë t’i shkruajnë letra pronarëve të shtëpive që kanë vjedhur si pjesë e rehabilitimit të tyre. Në këto letra hajdutët e vegjël kërkojnë ndjesë për veprimin e tyre.

Një adoleshent nga Leeds, i cili u arrestua pasi vodhi në një shtëpi një video-lojë, një kamerë, dy televizorë dhe dy bokse, nuk mori një dënim të rëndë për këtë. Ai u la i lirë me kusht që të shkruante një letër ku të kërkonte të falur dhe të vëzhgohej rreptësisht nga policia lokale.

Por, 16-vjeçari shpalosi në letër të gjithë sinqeritetin e tij. Ja teksti (që ishte i mbushur me gabime ortografike):

“I dashur viktimë,

Nuk e di pse po të shkruaj! Di që jam i detyruar për të shkruajtur. Sinqerisht nuk jam i penduar se të vodha shtëpinë sepse fajin e kishe vetë. Do të shpjegoj gabimet idiote që bëre. Së pari, nuk mbylle perdet siç bëjnë të tjerët para se të flenë. Së dyti, je shumë budalla që jeton në Stainburns, një zonë me rrezik të lartë vjedhjeje dhe je shumë idiot që lë dritaren e kuzhinës hapur. Unë nuk do e bëja kurrë këtë gjë. Gjithsesi, nuk më vjen keq për ty dhe nuk jam penduar fare.”


Kjo letër nuk i është dërguar pronarëve të shtëpisë, por sipas policisë së West Yorkshire teksti i saj është i dobishëm për banorët e zonës në mënyrë që të marrin masa për ruajtjen e shtëpisë së tyre duke kyçur dyert.



top-channel.tv
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra e hajdutit: “Je shumë budalla!” Empty Re: Letra e hajdutit: “Je shumë budalla!”

Mesazh nga Leo_uk Fri 25 Nov 2011 - 23:08

e lexova kete ne shtypin anglez, shume e forte,por mund te jete edhe nje "loje" e policise per te sensibilizuar njerezit.. Por, qe ka hajduta ka plot, kto shpite e studentave njer i grine duke ju vjedhur kendej nga jam une.
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra e hajdutit: “Je shumë budalla!” Empty Re: Letra e hajdutit: “Je shumë budalla!”

Mesazh nga Anakonda Sat 24 Mar 2012 - 19:36

ahahahah cfare spo degjojme.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra e hajdutit: “Je shumë budalla!” Empty Re: Letra e hajdutit: “Je shumë budalla!”

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi