Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sa më shumë puthni, aq më shumë dobësoheni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sa më shumë puthni, aq më shumë dobësoheni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sa më shumë puthni, aq më shumë dobësoheni

2 posters

Shko poshtë

Sa më shumë puthni, aq më shumë dobësoheni Empty Sa më shumë puthni, aq më shumë dobësoheni

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 4 Mar 2012 - 14:23

Sa më shumë puthni, aq më shumë dobësoheni Puthje-199x300Është e bukur, nuk ju bën qull në djersë dhe ju ndihmon të digjni kalori. Një magji dobësimi kjo? Jo, kjo është thjesht një puthje.Dëshmia e njohur e dashurisë, e vjetër sa bota, duket se paska edhe efekte të tjera të vlefshme për shëndetin tonë.

Janë studiuesit italianë të cilët hedhin idenë për të puthur kudo, pa frikë, pa turp dhe shpesh, ndonjëherë edhe pa dashuri.Gjithçka, në funksion të një shëndeti të mirë, duke humbur kaloritë e tepërta, pa shkuar në palestër dhe pa bërë vrap.

Ata kanë bërë me dije gjithashtu, se puthja franceze është akoma edhe më e shtrenjtë në aspektin e kalorive, sidomos nëse praktikohet të paktën për dhjetë minuta.

E gjitha kjo, sepse puthja rrit nivelin e të rrahurave të zemrës dhe ndihmon prodhimin e adrenalinës, duke prodhuar një efekt të ngjashëm me atë të një udhëtimi me biçikletë.

Madje, ajo ndihmon edhe për të aktivizuar lëvizjen e fytyrës, si edhe për të qëndruar gjithmonë të rinj./NOA/
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa më shumë puthni, aq më shumë dobësoheni Empty Re: Sa më shumë puthni, aq më shumë dobësoheni

Mesazh nga Anakonda Mon 5 Mar 2012 - 19:43

Pse sthu ti,te puth ke te me dali perpara.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi