Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Djegia e flamurit maqedonas në Kaçanik, Shkupi notë proteste Prishtinës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Djegia e flamurit maqedonas në Kaçanik, Shkupi notë proteste Prishtinës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Djegia e flamurit maqedonas në Kaçanik, Shkupi notë proteste Prishtinës

2 posters

Shko poshtë

Djegia e flamurit maqedonas në Kaçanik, Shkupi notë proteste Prishtinës Empty Djegia e flamurit maqedonas në Kaçanik, Shkupi notë proteste Prishtinës

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 26 Nov 2011 - 13:33

Djegia e flamurit maqedonas në Kaçanik, Shkupi notë proteste Prishtinës Flamuri-maqedonDjegia e flamurit të Maqedonisë në ndeshjen futbollistike në Kaçanik është dënuar nga institucionet e Kosovës , federata e futbollit si dhe nga pushteti lokal në Kaçanik. Në një komunikatë të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës thuhet se Policia e Kosovës është duke hetuar rastin dhe se do të ndërmarrë veprimet e nevojshme për vënien para organeve të drejtësisë të personave të përfshirë në këtë akt jo civilizues. Edhe Federata e Futbolli të Kosovës, dënuar aktin. Siç raporton “Alsat” Maqedonia, “Federata e Futbolli të Kosovës është kundër çdo veprimi që shkakton trazira të ndryshme për akte politike” thuhet në reagim. Për djegien e flamurit, nga Ministria e Punëve të Jashtme thonë se kanë ftuar në bisedë ushtruesin e detyrës së ambasadorit të Kosovës në Maqedoni, Skender Durmishii cili siç thuhet në komunikatë ka dënuar aktin ndërsa ka theksuar se Kosova nuk do të lejoj që akte të tilla të kërcënojnë bashkëpunimin mes dy vendeve. Gjatë kësaj bisede, Ministria e jashtme e Maqedonisë ka dal me një propozim për zhvillimin e një ndeshje futbollistike mes përfaqësuesve të ministrive të jashtme të Kosovës dhe Maqedonisë që do të konfirmonte edhe njëherë marrëdhënieve të mira mes dy shteteve. Kjo është konfirmuar edhe nga ambasada e Kosovës duke theksuar se takimi është realizuar në vazhdën e takimeve të rregullta ku është diskutuar edhe për çështje tjera bashkëpunimi përfshinë edhe rastin e dy ditëve më parë në Kaçanik. Ndryshe Përfaqësuesit e tifozëve “Plisat” në Kaçanik, kanë thënë se djegia e flamurit maqedonas ka ardhur pasi që më 1 nëntor në Prilep të Maqedonisë, gjatë një ndeshjeje miqësore ndërmjet kombëtares së Maqedonisë dhe asaj të Shqipërisë, tifozët maqedonas kanë djegur flamurin kombëtar dhe kanë fyer rëndë shqiptarët.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djegia e flamurit maqedonas në Kaçanik, Shkupi notë proteste Prishtinës Empty Re: Djegia e flamurit maqedonas në Kaçanik, Shkupi notë proteste Prishtinës

Mesazh nga Durrsaku Sat 26 Nov 2011 - 22:07

mire e kane bere po kur shane shqipetaret ato MAJMUNET E MAQEDONISE pse nuk reagoj qeveria maqedonase? sic i thone SY PER SY DHEMBE PER DHEMBE, he ju a lumsha doren kacanikasve bravo cunaDjegia e flamurit maqedonas në Kaçanik, Shkupi notë proteste Prishtinës 3189159776
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi