Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Franca dhe Gjermania negociata sekrete për stabilitetin e Euros People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Franca dhe Gjermania negociata sekrete për stabilitetin e Euros People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Franca dhe Gjermania negociata sekrete për stabilitetin e Euros

2 posters

Shko poshtë

Franca dhe Gjermania negociata sekrete për stabilitetin e Euros Empty Franca dhe Gjermania negociata sekrete për stabilitetin e Euros

Mesazh nga Durrsaku Sun 27 Nov 2011 - 2:49

Franca dhe Gjermania negociata sekrete për stabilitetin e Euros 48807_2BERLIN - Franca dhe Gjermania po zhvillojnë negociata sekrete për një marrëveshje të re për stabilitetin e euros.
Kështu raporton e përditshmja gjermane “Bild”, sipas së cilës dy vendet kërkojnë të arrijnë sa më shpejt këtë marrëveshje, mundësisht brenda janarit të vitit 2012.

Duke cituar burime diplomatike, gazeta raporton se kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Nicola Sarkozy po marrin në konsideratë që pakti i ri i stabilitetit të miratohet fillimisht si marrëveshje mes shteteve.

Model për këtë do të jetë marrëveshja Shengen për heqjen e kontrolleve kufitare në BE. Planet do të prezantohen në samitin e ardhshëm të BE-së, më 8 dhe 9 dhjetor në Brukselm megjithëse ende nuk janë konfirmuar në detaje.

Një zëdhënëse e qeverisë gjermane tha vetëm se Berlini dhe Parisi duan të paraqesin "përfytyrime të përbashkëta" në diskutimet para samitit të 8 dhe 9 dhjetorit.

Merkel dhe Sarkozy në takimin e tyre të fundit në Strazburg, deklaruan se do të prezantojnë para samitit propozime konkrete, për një ndryshim të marrëveshjeve të BE-së.

(er.nu/news24/BalkanWeb)
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Franca dhe Gjermania negociata sekrete për stabilitetin e Euros Empty Re: Franca dhe Gjermania negociata sekrete për stabilitetin e Euros

Mesazh nga Anakonda Thu 10 May 2012 - 17:39

filluan keta me sekretet e tyre;sikur po u marrim eurot

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi