Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shisnin dhëmbët prej ari të personave të vdekur: 6 të arrestuar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shisnin dhëmbët prej ari të personave të vdekur: 6 të arrestuar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shisnin dhëmbët prej ari të personave të vdekur: 6 të arrestuar

Shko poshtë

Shisnin dhëmbët prej ari të personave të vdekur: 6 të arrestuar Empty Shisnin dhëmbët prej ari të personave të vdekur: 6 të arrestuar

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 1 Dec 2011 - 12:35

Shisnin dhëmbët prej ari të personave të vdekur: 6 të arrestuar Dhembe-ari-noaKore e Jugut, 2 dhjetor NOA - Gjashtë punonjës të një varreze në Korenë e Jugut janë arrestuar me akuzën se kanë shitur dhëmbë prej ari të cilat i kanë marrë nga trupat e kufomave.
Policia ka bërë të ditur që të gjashtë punonin në pesë vende të ndryshme dhe mblidhnin pjesët e çmuara e më pas i shisnin ato në këmbim të parave.
Njëri prej tyre kishte arritur të përfitonte një sasi parash prej 20 milionë won nga kjo tregti e paligjshme që janë të barasvlershme me rreth 17.730 mijë dollarë.
Krahas punonjësve të sipërpërmendur, kanë përfunduar në pranga dhe pronari i një dyqani bizhuterish dhe dy blerës të këtyre pjesëve të arta.
Pas zbulimit të paligjshëm nga ana e policisë, autoritetet kanë vendosur të zgjerojnë hetimin në të gjithë varrezat e vendit.
r.b/NOA
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi