Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vdiq shkrimtarja gjermane Kristina Volf People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vdiq shkrimtarja gjermane Kristina Volf People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vdiq shkrimtarja gjermane Kristina Volf

3 posters

Shko poshtë

Vdiq shkrimtarja gjermane Kristina Volf Empty Vdiq shkrimtarja gjermane Kristina Volf

Mesazh nga Emona Fri 2 Dec 2011 - 1:00

Vdiq shkrimtarja gjermane Kristina Volf 01volf_0112111603_1

Berlin, 1 dhjetor - Në moshën 82 vjeçare në Berlin ka vdekur shkrimtarja e njohur gjermane Kristina Volf. Volf në rini kishte jetuar dhe punuar në Gjermaninë Lindore, kurse veprat e saja trajtonin “idealet jetësore në shtetin socialist”. Më vonë ajo u bë kritikuesi më i ashpër i Gjermanisë Lindore në demonstratat masovike në vitin 1989 që ndikuan në shembjen e Murit të Berlinit. Volf u shpërblye në vitin 2010 me çmimin gjerman „Tomas Man“ për “dokumentimin e luftës, shpresave dhe gabimeve të kohës së saj“. Veprat e Volf janë përkthyer në gjuhët më të njohura botërore, kurse sipas romaneve të saja janë xhiruar edhe filma të njohur.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vdiq shkrimtarja gjermane Kristina Volf Empty Re: Vdiq shkrimtarja gjermane Kristina Volf

Mesazh nga Arabela Fri 2 Dec 2011 - 1:01

e kam lexuar,,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vdiq shkrimtarja gjermane Kristina Volf Empty Re: Vdiq shkrimtarja gjermane Kristina Volf

Mesazh nga Anakonda Sun 3 Jun 2012 - 0:40

emer i degjuar,por skam lexuar naj her ndonje liber te saj

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vdiq shkrimtarja gjermane Kristina Volf Empty Re: Vdiq shkrimtarja gjermane Kristina Volf

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi