Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gruaja shtatzënë...e prekur nga SIDA! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gruaja shtatzënë...e prekur nga SIDA! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gruaja shtatzënë...e prekur nga SIDA!

4 posters

Shko poshtë

Gruaja shtatzënë...e prekur nga SIDA! Empty Gruaja shtatzënë...e prekur nga SIDA!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 2 Dec 2011 - 2:00

Asnjë mjek nuk pranon të ndjekë shtatzaninë e një gruaje. Është gati të sjellë në jetë fëmijën e tretë, por gjinekologët refuzojnë ta prekin me dorë. Arsyeja: ajo është e prekur me SIDA.

“Mjeku im e di që jam Hiv pozitiv dhe nuk më prek me dorë. Më bën thjesht një eko dhe kaq”, shprehet gruaja.

Kushti kryesor për të shmangur transmetimin e virusit tek fëmija është lindja me operacion. Por, në këto rrethana situata është pa pazgjidhje: “S’e ka marrë njeri përsipër lindjen time. Jam e mërzitur dhe në ankth.”

E reja ka pak që e ka mësuar lajmin fatal se është bartëse e një virusi vdekjeprurës, i cili për fat të keq ka prekur gjithë familjen.

“Jam 35 vjeç dhe kam 5 vjet që e kam mësuar që jam e prekur nga SIDA. Kam edhe dy fëmijë, të cilët janë gjithashtu të infektuar së bashku me bashkëshortin”, thekson gruaja.

Cifti as që e kishte imagjinuar se lidhja e tyre do të qe fatale për pasardhësit. Lajmi erdhi shumë vonë: “E mësuam nga djali që ishte vazhdimisht me temperaturë. E sollëm në Tiranë ku i bënë analizat dhe aty kuptuam se si ishte situata që askush tjetër nuk e di.”

Por, rastësi është edhe ardhja e bebes së tretë të çiftit Hiv pozitiv, të cilët tanimë duhet të pranojnë vetëdijshëm kushtet me të cilat do të sillet në jetë.

“Shtatzania ishte rastësi. Shkuam ta hiqnim fëmijën dhe mjekët nuk pranuan kur morën vesh se jam Hiv pozitiv. Pastaj vendosa ta mbaj”, tregon 35-vjeçarja.

Kjo grua dhe familja e saj jeton në një qytezë veriore të Shqipërisë. Sekreti i familjes përballë paragjykimeve është njëra anë e dramës, ana tjetër mohuese e realitetit kërcënon me jetë nënën dhe krijesën e saj të pafajshme që po dënohet pa ardhur ende në jetë.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gruaja shtatzënë...e prekur nga SIDA! Empty Re: Gruaja shtatzënë...e prekur nga SIDA!

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 2 Dec 2011 - 2:09

Tjeter do jete kjo ne Shqiperi kesaj here se nje grua ka lind pak para ca ditesh ketu ne Greqi e cila vuante nga SIDA mesa di!
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gruaja shtatzënë...e prekur nga SIDA! Empty Re: Gruaja shtatzënë...e prekur nga SIDA!

Mesazh nga Emona Fri 2 Dec 2011 - 5:48

Gjyna,Njerzit nganjhere jeta I sfidon,dhe i sporovn ne menyra te ndryshem.!!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gruaja shtatzënë...e prekur nga SIDA! Empty Re: Gruaja shtatzënë...e prekur nga SIDA!

Mesazh nga Anakonda Fri 2 Dec 2011 - 19:21

Sa keq mbasi jeta i sfidon njerezit ne nje lufte ku vetem njeri shpeton.Me vjen keq edhe per femijen.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gruaja shtatzënë...e prekur nga SIDA! Empty Re: Gruaja shtatzënë...e prekur nga SIDA!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi