Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jeta dhe vdekja People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jeta dhe vdekja People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jeta dhe vdekja

2 posters

Shko poshtë

Jeta dhe vdekja Empty Jeta dhe vdekja

Mesazh nga WebMaster Wed 7 Dec 2011 - 1:52

Fillimi dhe fundi, e bukura e paimagjinueshme dhe bukuria e mistershme. Ne shpesh mendojmë se do te jetojmë përgjithmonë. Por, nga një moment ne tjetrin askush nuk e di se çfarë do te ndodh. Një njeri mund te jete i gjallë ne një moment por, i vdekur ne momentin tjetër. Kjo tregon vlerat e jetës dhe te papriturat e vdekjes. Vdekja edhe e panjohura e madhe për këtë është edhe aq frikësuese. Kjo frike na mban ne larg mendimit për vdekjen, sepse na trazon lumturinë. Te gjithë ne jemi te barabartë sa i përket jetesa dhe vdekjes, ne te gjithë do te vdesim. Çdo njeri duhet te vdes por, para se te vdes a mund te jetojmë ashtu si duhet ? Te jetojmë jetën duke u kënaqur pa u bezdisur nga rrethanat. Neve na është dhëne një gjë e jashtëzakonshme, e cila është JETA, dhe ne duhet ta përdorim atë qe te përmbushim dëshirat tona. Kjo është mënyra si duhet jetuar. Ne duhet te jemi te kujdesshëm sot qe te mos presim deri nesër sepse është vone. Është vetëm një e sotme dhe te bëjmë me te mirën e mundshme sot. Njerëzit na kane dhëne mundësinë qe ta praktikojmë ndërgjegjen dhe ne akoma nuk e bëjmë. Ne themii se do e bëjmë nesër sepse nuk na duhet sot por, nesër është shum vone. Vdekja vjen papritur asnjeri nuk mund te bej marrëveshje me vdekjen. Sfide e jona si njerëz është te jetojmë te lumtur, jete te mbushur. Nëse e bëjmë këtë atëherë do jemi te sigurt qe është do te vdesim te lumtur. Kështu qe vdekja behet një gjë e cila na stimulon dhe motivon te jetojmë te forte dhe ne liri. JETA është e shkurtër jetoje. Me vdekjen humb çdo gjë humb e drejta për te jetuar ne paqe lumturi dhe liri. Pra ne jemi te VDEKSHËM.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeta dhe vdekja Empty Re: Jeta dhe vdekja

Mesazh nga Anakonda Wed 7 Dec 2011 - 5:05

Jeta eshte si nje llogari bankare,kurse vdekja fatura e energjise elektrike

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi