Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Miss Albania ‘99 në SHBA”, jeta e re e Alma Ajazit në Paris People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
“Miss Albania ‘99 në SHBA”, jeta e re e Alma Ajazit në Paris People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Miss Albania ‘99 në SHBA”, jeta e re e Alma Ajazit në Paris

3 posters

Shko poshtë

“Miss Albania ‘99 në SHBA”, jeta e re e Alma Ajazit në Paris Empty “Miss Albania ‘99 në SHBA”, jeta e re e Alma Ajazit në Paris

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 7 Dec 2011 - 14:52

Jam tepër e kënaqur me Parisin dhe kam shumë admirim për popullin francez. Parisi është një vend tepër i këndshëm, i cili të frymëzon. Francezët janë një popull i dashur. Kur je në një vend të huaj, duhet të respektosh gjuhën dhe kulturën e vendit e të integrohesh, pa humbur esencën tënde si individ”, kështu ka theksuar Alma Ajazi në një intervistë të saj, fituesja e kurorës “Miss Albania ’99″ në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan Zhurnal.Alma ka kohë që është vendosur në Paris për të studiuar dhe punuar njëkohësisht. “Dëshira ime gjithmonë ka qenë t’i shërbej vendit tim dhe kjo dëshirë ka lindur tek unë në moshën 14- vjeçare, kur i shkrova një letër presidentit Bill Clinton për situatën në Kosovë. Sado që jetoj në diasporë, jam munduar t’i shërbej vendit tim me aq mundësi që kam pasur. Por jam e gatshme të konkurroj, në qoftë se hapet ndonjë konkurs në fushën e diplomacisë, për diplomacinë shqiptare. Pse të mos i shërbej vendit tim? Shqipëria ka nevojë për brezin e ri”, ka treguar Alma, e cila është studente në degën “E drejta ndërkombëtare publike” në Paris.

Bukuroshja shqiptare ka kaluar euforinë e saj për të qenë e famshme, sepse është e lindur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por herë pas here ka lëvizur për shkak të studimeve dhe punës. “Kam studiuar 2 vite në Athinë, nga viti 2003-2005 në një shkollë private amerikane “University of La verne”, në degën e Diplomacisë. Ishte një eksperiencë e bukur që më ofroi të shikoja botën dhe politikën nën një këndvështrim tjetër.

Tani jam duke mbaruar shkollën në Oakland University në Michigan, është viti i fundit”. Alma ka pushtuar disa herë kopertina të revistave në Greqi dhe në disa shtete në Evropë, madje imazhi i saj është paraqitur edhe në disa revista amerikane.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Miss Albania ‘99 në SHBA”, jeta e re e Alma Ajazit në Paris Empty Re: “Miss Albania ‘99 në SHBA”, jeta e re e Alma Ajazit në Paris

Mesazh nga Next Thu 8 Dec 2011 - 4:15

Paska ecur mir goca..suksese dhe me krah te lehta moj qike
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 36

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Miss Albania ‘99 në SHBA”, jeta e re e Alma Ajazit në Paris Empty Re: “Miss Albania ‘99 në SHBA”, jeta e re e Alma Ajazit në Paris

Mesazh nga Anakonda Wed 14 Mar 2012 - 6:11

Ka ecur goca mamit.............
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Miss Albania ‘99 në SHBA”, jeta e re e Alma Ajazit në Paris Empty Re: “Miss Albania ‘99 në SHBA”, jeta e re e Alma Ajazit në Paris

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi