Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hapat për të qënë sa më natyrale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hapat për të qënë sa më natyrale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hapat për të qënë sa më natyrale

2 posters

Shko poshtë

Hapat për të qënë sa më natyrale Empty Hapat për të qënë sa më natyrale

Mesazh nga Emona Fri 9 Dec 2011 - 1:45

Hapat për të qënë sa më natyrale GrimologjiaTë dukesh në mënyrë të përkryer, natyrale dhe e pagrimuar e njëkohësisht t’i mbulosh të gjitha mangësitë e vogla, t’i theksosh sytë, faqet dhe buzët është art i vërtetë që iu shkon për dore vetëm më të mirëve.

Mes tyre është edhe aktorja, Kate Winslet e cila së voni u shpall gruaja më e bukur, e pikërisht pamja dhe grimi i saj që nuk ka me masë janë lëvduar shumë. Në shikim të parë fytyra e saj duket sikur nuk ka asnjë fije grim, por e vërteta është ndryshe.

Për të arritur ‘make-up-free-llok’ të përkryer, Kate kalon shumë pak kohë para pasqyrës, ndërsa fytyra e pastër është rezultat i punës s madhe. Cila është fshehtësia e saj?

LËKURA E PËRKRYER

Kate në fytyrë vendos pudër me thermi reflektuese që i jap fytyrës së saj shkëlqim. Shenjat dhe rrathët nën sy janë të mbuluar me korrektues, e të gjitha këto arrihen me ndihmën e pudrës së lehtë pluhur që vendoset me brushë të madhe.

SYTË- Ndonëse sytë duken shumë natyrale, Kate në fakt vendos mjaft grim. Fillimisht, shkëlqimi në formë kremi apo pluhuri në disa nuanca të ngjyrës së pjeshkës është i vendosur në kapak dhe pjesën nën vetulla. Pastaj me shkëlqim të kafet është bërë vija e cila e thekson formën e syve, me ç’rast sytë përfitojnë në thellësi.

Vetullat dhe qerpikët

Çelësi i kësaj fytyre është në përdorim dinak të eyeliner dhe tushit. Eyeliner i lëngshëm është shumë më preciz sesa lapsi për sy dhe me ndihmë e brushës mund të vendosni vijë të hollë në skajet e kapakëve për t’i definuar sytë më mirë. Ashtu sytë do të theksohen. Një potez i lehtë me tush do t’i theksojë edhe më shumë. Vetullat janë të shpeshta dhe të krehura, e pamja e tyre e definuar mirë.

FAQET -Edhe këtu mjeshtëria ka rëndësi. Hijet të kuqërremta për faqe do të duken shumë artificiale, e shkëlqimi i mbylltë i rrejshëm. Ajo që duhet arritur është pamja e shëndosh natyrale, e këtë më së lehti e bëni me nuancë e cila i përgjigjet tenit tuaj. Në rastin e Kate, ky ton është ngjyrë e butë e pjeshkës.

BUZËT-Nuanca e buzëkuqit duhet të përshtatet me ngjyrën natyrale të buzëve. Nuancat e çelura apo shumë të mbylltë do ta zbulojnë ‘mashtrimin’ dhe pamja juaj natyrale s’do të jetë më ashtu. Kate bartë buzëkuq me nuanca roze që i jepin pamje të re dhe të freskët. Përdorni ngjyra neutrale të lapsit për buzë dhe definoni skajet. Harroni shkëlqimin.

FLOKËT -Kate i largoi flokët nga fytyra dhe i lidhi shumë thjeshtë. Me këtë e çeli fytyrën dhe ia dha një pamje të re. /albeu.com/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapat për të qënë sa më natyrale Empty Re: Hapat për të qënë sa më natyrale

Mesazh nga Anakonda Mon 27 Feb 2012 - 19:46

Hapa teper interesante per tu mbajtur mend.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi