Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Me çfarë dëgjon populli shqiptarë lum si ata, me çfarë shikojnë mjerë ata! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Me çfarë dëgjon populli shqiptarë lum si ata, me çfarë shikojnë mjerë ata! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Me çfarë dëgjon populli shqiptarë lum si ata, me çfarë shikojnë mjerë ata!

2 posters

Shko poshtë

Me çfarë dëgjon populli shqiptarë lum si ata, me çfarë shikojnë mjerë ata! Empty Me çfarë dëgjon populli shqiptarë lum si ata, me çfarë shikojnë mjerë ata!

Mesazh nga WebMaster Sat 10 Dec 2011 - 8:17

Në çdo seance parlamentare na janë mesuar vëshet të dëgjojmë absurditete nga më të ndryshmet por absurditeti shkon edhe më tej kur bëhët fjalë për buxhetin e shtetit”.

Adenil PJETRI

Na flet z.Kryeministër për rritje rrogash dhe pensionesh ose me sakte, thotë se do vazhdoj të rrise rrogat dhe pensionet siç ka bërë edhe në vitet e kaluara.Gjëja e parë që të bie ndërmend kur bëhët fjalë rritje rrogash apo pensionesh ështv se kjo gjë po bëhët për të rritur mirëqenien e popullit. Duke e marre si të mirëqene pohimin e mësipërm, implikimi logjik është se populli shqiptarë po përjeton një ”rritje të nivelit të jetesës”!

Por a mundet të dal një deshmitarë i vëtëm që të faktojë një gjë të tillë?!!

Kjo është të qeshësh dhe të qash njëkohësisht.

Të qeshësh,madje të qeshësh me të madhe kur degjon Sali Berishën kur flet për progres ekonomik, Booom ekonomik, ekonomia shqiptare ndjek këmba- këmbës ekonominë gjermane…etj,etj

Të qashë është kur shikon gjendjen e mjerueshme të çdo shqiptari.

Duke qenë se jam student në tirane,dinamika e jetës në tiranë nuk të lë kohë të mendosh apo të reflektosh mbi atë që po ndodh ne realitet.Vetëm kur kthehem qytetin e lindjes përballem ose më mirë, i evidentoj më lehtë fytyrat e zbehta,varferinë, mjerimin, stresin, depresionin e shoqëris.

Krahas prononcimeve të z.kryeminister në televizione të ndryshme për rritje ekonomike,ndërrova kanalin televiziv dhe e cova tek televizoni lokal,ku pasqyrohej realiteti.

Pamundësia e Keshillit Bashkiak për të bërë shpërndarjen e bursave për studentët sepse nr i bursave në dispozicion ishte qesharak krahasuar me nevojat që ka komuniteti, pamundësia për të dhënë në kohë pensionet e invaliditeti, shkurtimin e pagave, madje për të zbutur sado pak gjendjen kishin perdorur çdo fond emergjence!

Dukej sikur pushteti lokal po distancohej nga deklaratat e z.kryeminister!

Rëndom më erdhi në mendje një histori folklorike e cila i bie për shtat gjendjes aktuale.

Na ishte një nuse e re, e sapo martuar. Gjatë bisedave që i zinin veshet asaj, dhe planeve që antarët e familjes thurnin në mbremje, benin që ajo të flinte e lumtur dhe duke ëndërruar. Mirëpo kur ajo zgjohej në mëngjes dhe vazhdonte ditën, konstatonte të kundërten e asaj që bisedohej dhe planifikohej në mbrëmje.

Kur nusja u kthye në t’pane (që do të thotë një vizite 2 javore te familja e saj vajzërore) e pyesin sesi po i dukej familja tek burri,dhe ajo u përgjigjet: Me çfarë degjoj, lum si une..por çfarë shikoj, e mjera une.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Me çfarë dëgjon populli shqiptarë lum si ata, me çfarë shikojnë mjerë ata! Empty Re: Me çfarë dëgjon populli shqiptarë lum si ata, me çfarë shikojnë mjerë ata!

Mesazh nga Anakonda Fri 17 Feb 2012 - 1:05

Gjera do jete Berisha ne pushtet do te vuaje populli i mjere.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi