Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ekstradohet nga Franca ish-diktatori panamez Noriega People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ekstradohet nga Franca ish-diktatori panamez Noriega People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ekstradohet nga Franca ish-diktatori panamez Noriega

Shko poshtë

Ekstradohet nga Franca ish-diktatori panamez Noriega Empty Ekstradohet nga Franca ish-diktatori panamez Noriega

Mesazh nga Durrsaku Sun 11 Dec 2011 - 1:51

Ekstradohet nga Franca ish-diktatori panamez Noriega 49300FRANCE - Ish-diktatori panamez Manuel Noriega nisi udhëtimin e kthimit në shtëpi mëngjesin e sotëm pas miratimit të ekstradimit nga Franca.

Noriega, tashmë 77-vjeçar, u rrëzua gjatë pushtimit të Panamasë nga trupat amerikane në vitin 1989, duke i kaluar më pas dy dekadat e fundit pas hekurave, fillimisht në Florida e më pas në Francë pasi u shpall fajtor për trafik droge dhe pastrim parash gjatë kohës kur ishte në pushtet.

Ai do të ndalet në Madrid para se të vijojë drejt Panamasë, ku do të mbërrijë rreth orës 17:30, sipas orës lokale. Pas mbërritjes në vend ish-diktatori ushtarak i viteve 1980 do të dërgohet në një burg në xhungël ku do të vuajë dënimin me 20 vjet burgim për vrasjen e kundërshtarëve të regjimit.

Por Noriega mund të qëndrojë në arrest shtëpie për shkak të moshës dhe gjendjes shëndetësore, megjithatë ky vendim i mbetet qeverisë panameze.

(er.nu/news24/BalkanWeb) Ekstradohet nga Franca ish-diktatori panamez Noriega Spacer
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ekstradohet nga Franca ish-diktatori panamez Noriega Empty Re: Ekstradohet nga Franca ish-diktatori panamez Noriega

Mesazh nga Durrsaku Sun 11 Dec 2011 - 2:14

ne bankat e ketij futen dollaret PABLO ESKOBAR dhe te tjeret
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi