Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sonte ndahen 10 çmimet e “Skena UP” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sonte ndahen 10 çmimet e “Skena UP” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sonte ndahen 10 çmimet e “Skena UP”

Shko poshtë

Sonte ndahen 10 çmimet e “Skena UP” Empty Sonte ndahen 10 çmimet e “Skena UP”

Mesazh nga Emona Mon 12 Dec 2011 - 0:26

Prishtinë, 12 dhjetor - E diela ka shënuar fundin e garës në edicionin e nëntë të festivalit “Skena UP”. Teksa juritë e garës ndërkombëtare e asaj kombëtare dhe të shfaqjeve do të takohen për të ndarë çmimet, të cilat do të jepen sonte (e hënë) në Teatrin Kombëtar të Kosovës, për dhjetëra konkurrentë nga e gjithë bota ka filluar periudha e pritjes. Pesëdhjetë e tetë filma në garën ndërkombëtare dhe shtatë në atë kombëtare do të gjykohen nga juria për të marrë gjashtë çmime që ndahen për filmat në dy kategoritë. “Filmi më i mirë i luajtur”, “Filmi më i mirë dokumentar”, “Filmi më i mirë i animuar”, “Filmi më i mirë kombëtar” së bashku me “Skenarin më të mirë” dhe “Fotografia më e mirë” janë çmimet që presin fituesit e këtij viti. Ndërsa në kategorinë e shfaqjeve janë nëntë të tilla që sivjet konkurrojnë për çmimet “Shfaqja më e mirë”, “Regjia më e mirë”, “Aktori më i mirë” dhe çmimin “Adriana” që e ndan teatri “Dodona” për aktoren më të mirë. Sivjet në festivalin ndërkombëtar të studentëve për film dhe teatër “Skena UP”, kanë qenë mbi 150 mysafirë nga të gjitha shkollat botërore të filmit e teatrit. Gjatë shtatë ditëve të festivalit janë dhënë gjithsejtë 90 filma në të gjitha kategoritë dhe 9 shfaqje./koha.net/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi