Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Janë ndarë çmimet e festivalit “Skena up” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Janë ndarë çmimet e festivalit “Skena up” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Janë ndarë çmimet e festivalit “Skena up”

Shko poshtë

Janë ndarë çmimet e festivalit “Skena up” Empty Janë ndarë çmimet e festivalit “Skena up”

Mesazh nga Emona Wed 14 Dec 2011 - 7:28

Është mbajtur edicioni i nëntë i festivalit “Skena-up”. Ndërkaq, juria ka vlerësuar dhe ka ndarë çmimet për konkurrentët




Ndërkaq, juria ka vlerësuar dhe ka ndarë çmimet për konkurrentët.



Çmimi “Aktorët më të mirë” i fituan, Gani Rrahmani dhe Lara Solano Arana nga Spanja.



Aktori Rrahmnai është ndarë tejet i kënaqur, njëkohësisht i befasuar më këtë çmim.



“Jam shumë i befasuar për këtë çmim sepse nuk e kam pritur dhe ky çmim është shumë i rëndësishëm për karrierën time”, tha pa marrjes së çmimit Gani Rrahmani.



Ndërkohë çmimi për “Regjisorin më të mirë” shkoi për katër studentët Raimonda Hoxha, Astrit Ismaili, Arijan Geci dhe Kaltrim Akaj.



Sa i përket kategorisë së shfaqjeve janë katër të tilla që sivjet konkurrojnë, ndërsa “Shfaqja më e mirë” sipas jurisë ishte për shfaqjen “Sehnsucht” të Seuala Dimitrit nga Zvicra.



Po ashtu janë ndarë dhe çmimet tjera “Filmi më i mirë dokumentar”, “Filmi më i mirë i animuar”, “Filmi më i mirë kombëtar”, “Skenarin më të mirë”, “The Confession”, “Fotografia më e mirë” dhe “Filmi më i mirë i luajtur”.



Ndërkaq, festivali ndërkombëtar i studentëve për film dhe teatër “Skena UP”, kanë qenë me mysafirë nga të gjitha shkollat botërore të filmit dhe teatrit. /Lajmonline/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi