Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sarkozy: Pas samitit të javës së kaluar flitet për 2 Europë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sarkozy: Pas samitit të javës së kaluar flitet për 2 Europë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sarkozy: Pas samitit të javës së kaluar flitet për 2 Europë

2 posters

Shko poshtë

Sarkozy: Pas samitit të javës së kaluar flitet për 2 Europë Empty Sarkozy: Pas samitit të javës së kaluar flitet për 2 Europë

Mesazh nga Durrsaku Mon 12 Dec 2011 - 6:13

Sarkozy: Pas samitit të javës së kaluar flitet për 2 Europë 48976_2PARIS - Presidenti francez, Nikolas Sarkozy ka deklaruar se në këtë moment flitet për dy Europa, pas samitit të javës së kaluar, ku Britania e Madhe vendosi veton për ndryshimin e traktatit europian.

Sipas Sarkozy, ai se bashku me kancelaren Merkel kishin bërë çdo përpjekje për të bindur Britaninë e Madhe që të firmoste marrëveshjen që kishte si synim të merrej gjerësisht me krizën në eurozonë.

Presidenti Sarkozy tha per gazetën “Le Monde” se marrëveshja shënonte lindjen e një Europe të ndryshme. Sipas shefit të Elizeut, ekziston një Europë që kërkon më shumë solidaritet dhe rregulla të forta dhe një tjetër që është e bashkangjitur me logjikën e një tregu të vetëm.

Ndërkohë, Sarkozy mbrojti strategjinë e bashkëpunimit dhe kompromisit duke përgëzuar kancelaren Merkel për pragmatizmin dhe inteligjencën që e karakterizon.

(er.nu/news24/BalkanWeb)
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sarkozy: Pas samitit të javës së kaluar flitet për 2 Europë Empty Re: Sarkozy: Pas samitit të javës së kaluar flitet për 2 Europë

Mesazh nga Anakonda Mon 19 Mar 2012 - 7:43

ke e di zoti nje europe ekziston.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi