Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Momenti kur njerëzit duhet të vendosin për veten e tyre People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Momenti kur njerëzit duhet të vendosin për veten e tyre People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Momenti kur njerëzit duhet të vendosin për veten e tyre

2 posters

Shko poshtë

Momenti kur njerëzit duhet të vendosin për veten e tyre Empty Momenti kur njerëzit duhet të vendosin për veten e tyre

Mesazh nga Emona Tue 13 Dec 2011 - 6:29

[You must be registered and logged in to see this image.]

Njerëzit gjithmonë ndihen paksa të veçuar në raste të veçanta, mbas një ndarjeje nga partneri, ose kur një koleg konkurent ngrihet në detyrë.

Është shumë e vërtetë se ndiheni fatkeq dhe të palumtur, por a e keni menduar nëse do të fitoni ndonjë gjë të vlefshme duke e futur veten në grupin e njerëzve të pafat?

Gjëja e parë që duhet të bëni është të mos ankoheni më. Mjaft u ankuat se asgjë nuk po shkon ashtu siç doni ju!

E vetmja gjë që duhet të mendoni është se jeta është me të papritura dhe ju duhet sa më shpejt të jetë e mundur të mendoni për një zgjidhje të problemit që ju shqetëson.

Nëse shprehja e juaj e preferuar është “Nuk e di çfarë duhet të bëj,” e keni gabim, pasi ju e dini shumë mirë se çfarë duhet të bëni për të dalë nga një situatë që ju mundon.

Pyesni veten “A do të vepronte një njeri me vetëvlerësim të lartë dhe me respekt ndaj vetes, kështu siç po veproj unë? A do të mendonte njësoj si po mendoj unë? A do të toleronte atë që unë po toleroj? Nëse përgjigjia është jo, atëherë është koha që ju të veproni.”

Merreni ju vetë jetën tuaj në dorë. Është momenti më i përshtatshëm që vendimet e shtyra dhe të lëna pas dore t’i vini në zbatim përpara se të jetë shumë vonë.

Mos harroni që është jeta juaj dhe ju jeni i vetmi person që vendosni se çfarë është e mirë për ju dhe çfarë jo!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Momenti kur njerëzit duhet të vendosin për veten e tyre Empty Re: Momenti kur njerëzit duhet të vendosin për veten e tyre

Mesazh nga Anakonda Sat 11 Feb 2012 - 20:03

Duhen te marrin parasysh edhe pasojat.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi