Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Edhe një pemë Krishtlindjesh ndan 2 Koretë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Edhe një pemë Krishtlindjesh ndan 2 Koretë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edhe një pemë Krishtlindjesh ndan 2 Koretë

2 posters

Shko poshtë

Edhe një pemë Krishtlindjesh ndan 2 Koretë Empty Edhe një pemë Krishtlindjesh ndan 2 Koretë

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 13 Dec 2011 - 14:09

Edhe një pemë Krishtlindjesh ndan 2 Koretë 49350SEUL-Qeveria e Seulit ka autorizuar disa grupe fetare të ngrenë në kufi me Korenë e Veriut një pemë Krishtlindjesh shumë të vecantë, një kullë metalike e gjatë 29 metra të lartë, njofton AFP. Por, Peniani reagon: Kjo është luftë psikologjike” duke kërcënuar se do ketë pasoja të paparashikueshme për këtë.

Ministria e Mbrojtjes në Seul ka miratuar kërkesën e këtyre grupeve fetare për të ngritur një kullë metalike 29 metra e lartë dhe në formë të një pemë të bredhi i zbukuruar me drita, në një kodër rreth dy kilometra nga kufiri ushtarake.
"Ne kemi dhënë leje në emër të lirisë së shprehjes të fesë për popullin tonë dhe në shenjë lirie e kulti për ushtarët tanë" tha një zëdhënës i Seulit ndërsa theksoi- “se ushtarët do t’a mbrojnë nga çdo sulm i qëllimshëm i Koresë së Veriut”,- tha ai.

Pema do të jetë ndezur nga data 23 Dhjetor deri në 6 Janar. Pritet që mijëra drita të vezullojnë mes 2 ushtrive të 2 Koreve.

Por, Peniani nuk ka reaguar mirë ndaj këtij projekti të Seulit.
“Kjo është një tentativë lufte psikologjike ndaj Veriut dhe ka kërcënuar Korene e Jugut se “do të ketë hakmarrje nëse dritat ndizen”.

(d.b/BalkanWeb)
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Edhe një pemë Krishtlindjesh ndan 2 Koretë Empty Re: Edhe një pemë Krishtlindjesh ndan 2 Koretë

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 5:40

interesante shum interesante
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi