Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Revista TIME shpall njeriun e vitit: Protestuesi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Revista TIME shpall njeriun e vitit: Protestuesi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Revista TIME shpall njeriun e vitit: Protestuesi

2 posters

Shko poshtë

Revista TIME shpall njeriun e vitit: Protestuesi Empty Revista TIME shpall njeriun e vitit: Protestuesi

Mesazh nga Emona Thu 15 Dec 2011 - 4:01

Revista TIME shpall njeriun e vitit: Protestuesi Protestuesi

Nderim për të gjithë ata që protestuan në vitin 2011, nga bota arabe, në Nju Jork e deri në Moskë. Revista e njohur amerikane TIME ka vendosur që personi i vitit kësaj here të jetë thjesht PROTESTUESI. Një vit pasi një sh*tës frutash në Tunizi i vuri flakën vetes duke ndezur revolucionet në botën arabe, zëri i revoltës është përhapur më shumë se kurrë, duke mbërritur nga Lindja e Mesme, në Europë, SHBA e duke u dhënë formë tjetër politikave globale dhe fuqisë së popullit. Nga Afrika Veriore në Nju Jork e së fundmi në Moskë, njerëzit po tregojnë fuqinë e tyre.

Edhe ky vit ka qenë viti i protestave të shqiptarëve. Njësoj si Tunizia, Egjipti, Jemeni e Libia, dhe Shqipëria u përfshi në hartën e vendeve që kërkonin liri 20 vite pas rrëzimit të regjimit komunist. Por shteti tregoi dhëmbët dhe vrau katër protestues të pafajshëm jashtë perimetrit të sigurisë së kryeministrisë. Në këtë mënyrë dha një sinjal të fortë se askush në këtë vend nuk do guxojë të ngrejë kokë sepse do qëllohet. Shpirti i protestës u struk, por nuk u fik kurrë. Ai është më i ndezur se kurrë tani. Ndaj sot është momenti të shpallim vërtet edhe në Shqipëri protestuesin si njeriun e vitit. Është momenti të nderojmë Hekuran Dedën, Aleks Nikën, Ziver Veizin dhe Faik Myrtajn, që dhanë jetën për lirinë./temaonline/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Revista TIME shpall njeriun e vitit: Protestuesi Empty Re: Revista TIME shpall njeriun e vitit: Protestuesi

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 5:48

ehe paska marr fam lol:xP
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi