Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ramadan Krasniqi e vjedh energjin elektrike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ramadan Krasniqi e vjedh energjin elektrike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ramadan Krasniqi e vjedh energjin elektrike

2 posters

Shko poshtë

Ramadan Krasniqi e vjedh energjin elektrike Empty Ramadan Krasniqi e vjedh energjin elektrike

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 15 Dec 2011 - 11:46

Këngëtari i mirënjohur pejan, Ramadan Krasniqi, akuzohet për vjedhje të energjisë elektrike. Sipas propozim-akuzës së ngritur nga Prokuroria Komunale në Pejë, ai i ka shkaktuar KEK-ut dëm në vlerë prej 1,976.50 euro.Në Gjykatën Komunale në Pejë, është mbajtur seanca e shqyrtimit gjyqësor ndaj këngëtarit të mirënjohur kosovar, Ramadan Krasniqi – Dani. Prokuroria e ka akuzuar atë për vjedhje të energjisë elektrike.Gjatë një kontrolli të bërë nga ekipi i autorizuar i KEK-ut, në shtëpinë e tij në lagjen Fidanishte në Pejë, është vërejtur se në njehsorin e tij elektrik ka ndërhyrje. Ekipi ka konstatuar se njëra plombë është falsifikuar, kurse buloni i plombës tjetër është këputur.Njehsori është dërguar në laboratorin e kalibrimit që gjendet në Korporatën Energjetike të Kosovës në Prishtinë për ekspertizë. Komisioni profesional i kalibrimit ka konstatuar se orëmatësi është manipuluar.
Në seancën ishin ftuar edhe dy dëshmitarë, Gëzim Gashi dhe Abdullah Shabanaj, anëtarë të ekipit kontrollues të KEK-ut. Ata dhanë dëshminë e tyre, që ishte mbështetëse e propozim-akuzës.Sipas propozim-akuzës së ngritur nga Prokuroria Komunale në Pejë, dëmi i shkaktuar KEK-ut është vlerësuar në 1,976.50 euro.
Këngëtari, i ulur në bankën e të pandehurit, e ka mohuar kategorikisht ndërhyrjen e tij në njehsor, duke thënë se nuk ka pasur nevojë ta bëjë këtë gjë, pasi që qëndron mirë materialisht. Ai ka treguar se kur është kthyer nga Belgjika para 9 vitesh, shtëpinë e ka pasur të djegur dhe që nga ajo kohë, kur edhe e ka rinovuar atë, ka qenë pagues i rregullt i energjisë elektrike.
“Unë frikësohem ta prekë edhe poçin elektrik, por kush mund të ketë ndërhyrë në njehsorin elektrik, nuk e di”, u shpreh Dani.
Gjyqtari i çështjes, duke e shfrytëzuar mundësinë që ia lejon ligji, përkatësisht neni 392 i Kodit të Procedurës Penale të Kosovës, aktgjykimin do ta shpallë brenda afatit ligjor.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ramadan Krasniqi e vjedh energjin elektrike Empty Re: Ramadan Krasniqi e vjedh energjin elektrike

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Mar 2012 - 17:28

ky qe duket me i urti doli me i poshtri.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi