Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Filipine, stuhia tropikale shkakton rreth 200 viktima  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Filipine, stuhia tropikale shkakton rreth 200 viktima  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filipine, stuhia tropikale shkakton rreth 200 viktima

Shko poshtë

Filipine, stuhia tropikale shkakton rreth 200 viktima  Empty Filipine, stuhia tropikale shkakton rreth 200 viktima

Mesazh nga Durrsaku Fri 16 Dec 2011 - 22:46

Filipine, stuhia tropikale shkakton rreth 200 viktima  49494MANILA - Stuhia tropikale "Washi", që ka përfshirë jugun e Filipineve, ka shkaktuar të paktën 180 të vdekur dhe rreth 400 persona konsiderohen të zhdukur, mësohet nga një bilanc i dhënë sot nga burime ushtarake.

Stuhia ka prekur ishullin Mindanao, ku 97 trupa janë nxjerrë në Cagayan de Oro, një nga portet kryesore të ishullit dhe 75 në Iligan, një port tjetër i jugut, bëri të ditur një zëdhënës, koloneli Leopoldo Galon, i tha se 375 persona konsiderohen të zhdukur vetëm në këto dy qytete.

Rreth 2 000 persona janë prekur nga përmbytjet dhe janë ndihmuar nga forcat ushtarake me kamionë, anije ose helikopterë, shtoi ai. Shirat që bien që prej 24 orëve kanë shkaktuar vërshimin e lumenjve.

Janë regjistruar gjithashtu pesë të vdekur në një rrëshqitje toke në lindje dhe tre të vdekur në Polanco, në jug. Stuhia, që shoqërohet me erëra me shpejtësi 75 kilometra në orë, po drejtohet sot për në ishullin Palawan. Filipinet goditen çdo vit nga rreth 20 stuhi.

(er.nu/BalkanWeb)
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi