Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Ngrohja globale, 2012 vit i vështirë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Ngrohja globale, 2012 vit i vështirë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ngrohja globale, 2012 vit i vështirë

3 posters

Shko poshtë

 Ngrohja globale, 2012 vit i vështirë Empty Ngrohja globale, 2012 vit i vështirë

Mesazh nga Emona Sat 17 Dec 2011 - 2:56

 Ngrohja globale, 2012 vit i vështirë Ngrohjaglobale

Pas një viti plot me fenomene klimatike ekstreme, funksionarët federalë dhe ambientalistët amerikanë po e përqendrojnë vëmendjen në ngrohjen globale.

Shumica e shkencëtarëve mendojnë se efekti serë do të provokojë edhe gjatë vitit 2012 përsëritjen e të nxehtit përvëlues të vitit që po lëmë pas. Gjithashtu, pritet rritje e sasisë së reshjeve në disa rajone, thatësirës në disa të tjera, stuhi të forta e përmbytje.

Sipas gazetës "Huffington Post", e cila citon George Luber, kreu i monitorimit të ndryshimeve klimatike në SHBA, ngrohja globale po vë në rrezik serioz shëndetin publik.

Luber ka prezantuar një aplikacion online, i cili krijon një hartë të fenomeneve ekstreme klimatike, duke lejuar tw studiohet në mënyrë specifike gjeografia e rrezikut.

Ndërsa sipas Mario Giuliacci-t, një tjetër studiues i fushës, deri në vitin 2010, Dielli gjendej në fazën “dembele”, çka bënte që të derdhej mbi planetin tonë më pak energji, duke bërë që gjatë kësaj faze vitet të mos ishin shumë të nxehta. Por fillimi i vitit 2011 ka shënuar edhe fillimin e rritjes së aktivitetit diellor, i cili pritet të arrijë kulmin në vitin 2013. /albeu.com/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Ngrohja globale, 2012 vit i vështirë Empty Re: Ngrohja globale, 2012 vit i vështirë

Mesazh nga EpiKada Sat 17 Dec 2011 - 7:33

Kjo eshte ajo qe qenia njerezore duhet te presi nga sjellja qe ka perdorur ndaj ambjentit ! Ajo qe me vjen keq eshte se gjeneracioni i sotem po i peson keto konseguenca pa asnje faj, per faktin se te paret tane nuk menduan per ne por bazuan interesin e tyre ne nje zhvillim economik, sot te hame ekonomine qe po shkon ne krize .
EpiKada
EpiKada
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Cteduhetty
Postime Postime : 5045
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/10/2010
Hobi Hobi : Kelion

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Ngrohja globale, 2012 vit i vështirë Empty Re: Ngrohja globale, 2012 vit i vështirë

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 18:51

ehe cti besh na ka ra perpjes kjo ngrohje duhet ta perballojm se ndryshe skemi cte bejme
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Ngrohja globale, 2012 vit i vështirë Empty Re: Ngrohja globale, 2012 vit i vështirë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi