Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Projekti “Hat Trik” perurohet fusha e Sarandes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Projekti “Hat Trik” perurohet fusha e Sarandes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Projekti “Hat Trik” perurohet fusha e Sarandes

Shko poshtë

Projekti “Hat Trik” perurohet fusha e Sarandes Empty Projekti “Hat Trik” perurohet fusha e Sarandes

Mesazh nga Vizitor Sat 27 Feb 2010 - 3:18

Projekti “Hat Trik” perurohet fusha e Sarandes Stadiu.sarandeProjekti i Federates Shqiptare te Futbollit ne bashkepunim me UEFA-n dhe autoritetet lokale, eshte finalizuar me sukses edhe ne Sarande.

Per here te pare ne vendin tone, ndryshe nga 11 fushat stervitore qe ka projekti “Hat Trik” i ketij viti, fusha e Butrintit eshte ajo e stadiumit, si rrjedhoje stadiumi i kesaj skuadre thyen tabune qe te zhvilloje ndeshje me bar artificial ne stadium.

Inaugurimi i ketij tapetit te ri te stadiumit te Sarandes eshte shnderruar ne nje feste qytetare. Ne ceremoni, perveç drejtuesve te Federates Shqiptare te Futbollit e autoriteteve vendore kane marre pjese edhe nje numer i madh tifozesh vendas.

Kryetari i Bashkise se qytetit bregdetar, Edmond Gjoka ka pershendetur te gjithe te pranishmit dhe ka uruar ne menyre te veçante futbollistet e stafin e Butrintit per pamjen e re te stadiumit. Ai theksoi se pushteti lokal ka shpenzuar rreth 35 milione leke ne permiresimin e terrenit sportiv, ndersa investimet do te vazhdojne edhe ne ambientet e brendshme.

Nga ana e tij, presidenti i FSHF-se, Armand Duka, vleresoi bashkepunimin me Bashkine e Sarandes per perfundimin me sukses te ketij projekti. Tapeti i ri u inaugurua me nje ndeshje miqesore ndermjet dy skuadrave te Butrintit.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi