Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë!

Shko poshtë

Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! Empty Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë!

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 25 Dec 2011 - 6:04

Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 49743_2KIEV- Artisti ukrainas Oleg Shuplyak është mjeshtër i iluzioneve optike, talent ky që e përdor edhe në pikturat e tij tashmë të famshme të botë, për teknikën e vajit në pëlhurë.

Nëpërmjet vendeve strategjike, karaktereve, personazheve dhe objekteve, Shuplyak pikturon në veprat e tij surrealiste figura të famshme historike duke përfshirë këtu Dawin, Van Gohg dhe Shekspirin.

Po të shohësh me kujdes, brenda pikturave të Oleg Shuplyak, i cili është mjeshtër i iluzioneve optike gjenden imazhe që janë të shkrira në mënyrë perfekte me imazhin kryesor, duke bërë që publiku të humbasë imazhin origjinal të veprës.

Këto punime janë të ngjashme me veprat e meksikanit Octavio Ocampo, i cili shkrin pikturat më të vogla tek më e madhje. Ndryshimi tek Shuplyak është se ai i paraqet aq qartë pikturat “e brendësisë” sa ndonjëherë bëhet e vështirë për vëzhguesin të shohë pikturën e madhe.
(el.me/BalkanWeb)
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi