Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Padi kundër Lady Gaga People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Padi kundër Lady Gaga People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Padi kundër Lady Gaga

2 posters

Shko poshtë

Padi kundër Lady Gaga Empty Padi kundër Lady Gaga

Mesazh nga Emona Mon 26 Dec 2011 - 10:41

Padi kundër Lady Gaga Main_gaga

Lady Gaga “kujdeset” të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes së mediave. Këtë herë, edhe pse jo me vullnetin e saj, emri i këngëtares, të saposhpallur nga Forbes si më e pasura në planet, po lakohet në gjykatat e Nju Jorkut.Shkak është bërë një padi e ngritur nga një ish-asistente e saj, e cila pretendon se nuk është paguar për 7168 orë shtesë në kohën kur punonte në stafin e Lady Gaga-s.

Padia është dorëzuar në gjykatën e Manhatanit nga Jennifer O’Neill e cila përvec pagesës për orët ekstra, kërkon edhe dëmshpërblim. Në akt-padinë e ngritur ajo thotë se ka punuar 24 orë për Lady Gaga gjatë turit të saj botëror në vitin 2010.

“Më duhej të kënaqja cdo kaprico të saj, në cdo orë, qoftë ditë, qoftë natë, më duhej të isha e gatshme edhe për t’i siguruar që peshqiri ishte në vendin e duhur kur ajo dilte nga banjo…madje kam shërbyer edhe si zile zgjimi për të zgjuar Lady Gaga dhe kam përgatitur axhendën e saj personale”, thuhet në dokumentat e paraqitur para gjykatës nga O’Neill.

Ish-asistentja pretendon se Lady Gaga kërkonte “shërbim” në cdo vend, në stadiume gjatë koncerteve, në avionin privat, nëpër suitat e hotelit.

“Kudo dhe në cdo kohë duhej të ishe e përgatitur për t’i shërbyer asaj, në mëngjes herët, në drekë, madje edhe në mes të natës për t’i plotësuar një tekë”, thotë ish-asistentja, O’Neill.

Ndërkohë, përfaqësuesit ligjorë të këngëtares kanë deklaruar se padia e ngritur nuk ka kurrëfarë baze.

Ky nuk është rasti i parë kur Lady Gaga akuzohet për “kopracërinë” e saj. Një tjetër ish-asistente e saj, pati deklaruar pak kohë më parë në media, se këngëtarja nuk paguante orët shtesë. Ajo shkoi edhe më tej duke deklaruar se është detyruar edhe të flerë në të njëjtën dhomë Lady Gaga pasi ajo kishte frikë të flinte vetëm.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Padi kundër Lady Gaga Empty Re: Padi kundër Lady Gaga

Mesazh nga Anakonda Sat 24 Mar 2012 - 1:55

eshte bere budallaqe koheve te fundit.,
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi