Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Muzika për të bërë dashuri, këngët më të këshilluara People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Muzika për të bërë dashuri, këngët më të këshilluara People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muzika për të bërë dashuri, këngët më të këshilluara

3 posters

Shko poshtë

Muzika për të bërë dashuri, këngët më të këshilluara Empty Muzika për të bërë dashuri, këngët më të këshilluara

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 5 Jan 2012 - 9:36

Disa shkencëtarë të Universietit të Yale, SHBA gjatë një studimi kanë gjetur 17 këngët që sipas tyre, përbëjnë sfondin ideal për të bërë dashuri.

Shkencëtarët kanë grumbulluar këngët në një disk të titulluar “Music for lovemaking”.

Me sa duket studiuesit kanë gjetur tek secila nga këto këngë ato melodi e ata tinguj që janë më të këshilluarit për të shoqëruar mendjen dhe trupin gjatë takimit.

Një sfilatë muzike dhe fjalësh në gjendje të përfshijë dhe emocionojë e ta bëjë atmosferën akoma më sensuale.

Nuk mund të dimë nëse këto efekte vlejnë për të gjithë, ajo që mund të bëjmë është që tu japim listën me 17 këngë të përpiluar nga studiuesit e tu ftojmë ti dëgjoni.

Natural woman - Aretha Franklin
Lullaby - Cure
Bolero - Ravel
I fant your sex - George Michael
In the air tonight - Phil Collins
Moments in love - The Art of Noise
Walk on the wild side - Lou Reed
Upside down - Diana Ross
Forbiden colors - Riuichi Sakamoto
Feel good vibe - Feel Good Production
Don´t know why - Norah Jones
Love you baby - Donna Summer
Justify my love - Madonna
Sex machine - James Brown
Da ya think I´m sexy? - Rod Stewart
Sexual healing - Marvin Gaye
Glory box - Portishead

(ar.si/BalkanWeb)
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Muzika për të bërë dashuri, këngët më të këshilluara Empty Re: Muzika për të bërë dashuri, këngët më të këshilluara

Mesazh nga CuN@BosS/ Thu 5 Jan 2012 - 10:24

Po ate kongen e klodit rakut se paskan vone ,Me titull se kasollen tate mi k... do ta shem o me gure [You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
CuN@BosS/
CuN@BosS/
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : - Shijak -Albania
Postime Postime : 6010
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : + Programator @ iNfO!-

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Muzika për të bërë dashuri, këngët më të këshilluara Empty Re: Muzika për të bërë dashuri, këngët më të këshilluara

Mesazh nga Anakonda Sun 29 Jan 2012 - 6:23

Te gjitha duhet te degjohen pa perjashtim.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Muzika për të bërë dashuri, këngët më të këshilluara Empty Re: Muzika për të bërë dashuri, këngët më të këshilluara

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi