Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Gati 20% e njerëzve ëndërrojnë problemet në punë .. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Gati 20% e njerëzve ëndërrojnë problemet në punë .. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gati 20% e njerëzve ëndërrojnë problemet në punë ..

3 posters

Shko poshtë

 Gati 20% e njerëzve ëndërrojnë problemet në punë .. Empty Gati 20% e njerëzve ëndërrojnë problemet në punë ..

Mesazh nga Darius Thu 12 Jan 2012 - 9:38

 Gati 20% e njerëzve ëndërrojnë problemet në punë .. Attachment

Njerëzit më së shpeshti ëndërrojnë shefin, kolegët dhe problemet e ndryshme në punë nëse janë nën stres të madh apo nëse atë ditë kanë pasur konflikt me ndonjërin prej kolegëve, vërteton hulumtimi britanik.

Stresi dhe të ngarkuarit me punë janë arsyeja pse shefat dhe konfliktet me ta paraqiten në ëndrrat tona, zbulon studimi i hotelit “Premier Inn” i kryer në 2000 njerëz.

Temat e lidhura me punën i ëndërrojmë më së shpeshti, madje edhe më shumë se personat e njohur dhe të famshëm. Gati 20 për qind e njerëzve rregullisht ëndërrojnë shefat e tyre. Çdo i treti ëndërron shefin dhe temat e lidhura me punë nëse është nën stres, ndërsa një e katërta e tyre ëndrrën kolegun nga puna nëse atë ditë janë ngatërruar rreth diçkaje. Rreth 20 për qind të tyre rregullisht ëndërrojnë për punën, veçanërisht nëse janë nën tension dhe stres, vërteton hulumtimi.

“Pavarësisht se a jemi të zgjuar apo flemë, problemet nga puna gjithsesi ndikojnë në ne. Nuk është çudi që ëndrrat për punën janë aq të shpeshta, sepse megjithatë më shumë kohë kalojmë atje se në shtëpi”, thekson ekspertja për ëndrra, Davina MacKail.

Njeriu mesatar ëndërron çdo natë, ndërsa rreth 52 për qind ngatërrohen nga ëndrrat, ndërsa 60 për qind e tyre dëshirojnë të dinë se çfarë domethënie kanë ato ëndrra.
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Gati 20% e njerëzve ëndërrojnë problemet në punë .. Empty Re: Gati 20% e njerëzve ëndërrojnë problemet në punë ..

Mesazh nga Daku Thu 12 Jan 2012 - 9:42

Sh e vertete me ndodh shpesh dhe ka raste qe cohem i trembur se acarohet situata me shefat ne enderr :P
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Gati 20% e njerëzve ëndërrojnë problemet në punë .. Empty Re: Gati 20% e njerëzve ëndërrojnë problemet në punë ..

Mesazh nga Anakonda Wed 1 Feb 2012 - 3:35

E enderrat ku nuk te cojne.............
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Gati 20% e njerëzve ëndërrojnë problemet në punë .. Empty Re: Gati 20% e njerëzve ëndërrojnë problemet në punë ..

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi