Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat ëndërrojnë më shumë se meshkujt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat ëndërrojnë më shumë se meshkujt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat ëndërrojnë më shumë se meshkujt

3 posters

Shko poshtë

Femrat ëndërrojnë më shumë se meshkujt Empty Femrat ëndërrojnë më shumë se meshkujt

Mesazh nga T_o_n_i Thu 16 Aug 2012 - 1:12

Femrat ëndërrojnë më shumë se meshkujt

Një studim i ri tregon se ëndrrat e femrave zgjatin më shumë se ato të meshkujve. Në ëndrrat e gjinisë të fortë ka më shumë agresivitet dhe dhunë, ndërkohë që në ëndrrat e grave shfaqet një numër më i madh i karaktereve.
Gratë ëndërrojnë barabartë anëtarët e të dy gjinive, ndërsa burrat janë më të prirë për të ëndërruar meshkujt.

Përveç këtyre dallimeve, është dëshmuar se edhe meshkujt e edhe femrat ëndërrojnë shpesh se partnerët i tradhtojnë. Arsyeja për ëndrrat e tilla është frika nga vetmia dhe humbjet ndaj të cilave të dy gjinitë nuk janë imunë.

Shkencëtarët kanë zbuluar se ëndrra njerëzore zgjatë mesatarisht 5-12 minuta. Një njeri harxhon vjet në ëndrra, ndërsa ato harrohen më së shpeshti pas zgjimit. Numri më i madh i ëndrrave që nuk mund të harrohen kanë të bëjnë me dremitjet e pasdites.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat ëndërrojnë më shumë se meshkujt Empty Re: Femrat ëndërrojnë më shumë se meshkujt

Mesazh nga Emona Thu 16 Aug 2012 - 1:19

Kete e dinin ne :P...

P.s Toni temat qe kan Tematika jetsore te lutem ti postosh tek Kategoria ''Lifes Style''...OK.?

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat ëndërrojnë më shumë se meshkujt Empty Re: Femrat ëndërrojnë më shumë se meshkujt

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 5:38

pse meshkujt nuk enderrojn hic sipas teje...ne enderrojm po sia themi kujt se na marrin per te hutu ndersa ju ate qe enderroni e thoni me tmadhe
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat ëndërrojnë më shumë se meshkujt Empty Re: Femrat ëndërrojnë më shumë se meshkujt

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi